آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29611
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:37
تعداد بازدید : 481

ریيس کل بيمه مرکزي:

مکانيزه شدن، از دستاوردهای بزرگ صنعت بیمه است

ریيس کل بيمه مرکزي پنج دستاورد بيمه مرکزي را در دولت دهم تشريح کرد.

خبرگزاری موج- سيدمحمد کريمي مهم‌ترين يادگاري خود را براي ریيس کل بيمه مرکزي در دولت آينده، شرايطي مهيا براي توسعه فراگير بيمه‌اي عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در برنامه‌هاي ریيس‌جمهور منتخب، موضوع بيمه به طور جدي وجود داشته؛ ما هم برنامه‌هاي خود را تقديم خواهيم کرد و به هر حال بايد گفت که شرايط کار براي ریيس کل بيمه آينده کاملا آماده است.
وي در مورد دستاوردهاي بيمه مرکزي طي سال‌هاي اخير نيز به مکانيزه کردن صنعت بيمه اشاره کرد و گفت: تمام شرکت‌هاي بيمه‌اي و نمايندگي‌هاي بيمه به سامانه بيمه مرکزي متصل هستند و ديتاي شرکت‌هاي بيمه به صورت زنده عرضه مي‌شود تا مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد.
کريمي، تاييد اصالت بيمه‌نامه‌هايي که توسط نمايندگان و شعب شرکت‌هاي بيمه‌اي صادر مي‌شود را از ديگر دستاوردهاي بيمه مرکزي عنوان کرد که اين اقدام از طريق سامانه بيمه مرکزي قابل رويت است.
وي همچنين به توسعه فرهنگ بيمه اشاره کرد و نظارت بر کار شرکت‌هاي بيمه‌اي از طريق شوراهاي استاني و توانگري مالي شرکت‌هاي بيمه‌اي و بررسي صورت‌هاي مالي شرکت‌هاي توسط حسابرسان خبره را از ديگر فعاليت‌هاي مهم در اين عرصه دانست.
وي در ادامه افزايش شرکت‌هاي بيمه‌اي به تعداد 27 شرکت موجود را از ديگر دستاوردهاي صنعت بيمه ذکر کرد و گفت: هم‌اکنون شبکه فروش بيمه‌اي به تعداد 30 هزار نفر رسيده است.
وي شکستن تحريم‌هاي ناجوانمردانه دشمنان در صنعت بيمه را هم دستاورد مهم ديگر در اين صنعت عنوان کرد و گفت: ما موفق شديم از نيمه دوم سال 90 تمام منابع مهم اقتصادي کشور را اعم از نفت‌کش‌ها براي صادرات و واردات نفت خام و کشتيراني براي کالاهاي ضروري و پالايشگاه‌ها و نيروگاه‌ها را تحت پوشش بيمه‌اي شرکت‌هاي بيمه داخلي قرار دهيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :