آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29609
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:34
تعداد بازدید : 800

جشنواره «این بانک» برای شناخت ایده های نوین برگزار شد

شرکت خدمات انفورماتیک در راستای تحقق اهداف راهبردی خود برای حمایت از نوآوری نخستین جشنواره «این بانک» را با هدف جذب و حمایت از ایده های ناب بانکی، پنج شنبه 13 تیرماه در پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران برگزار کرد.

ایسنا- سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نخستین سخنران این رویداد با اشاره به ضرورت همسویی با تحولات روز دنیا متذکر شد: بدون توجه به نوآوری نمی‌توان حضور خود را در کسب و کارهای مختلف از جمله کسب و کار بانکی تثبیت کرد. استراتژی ما نیز به عنوان شرکتی که بیش از 60 درصد تراکنش‌های بانکی را پوشش می‌دهد در راستای حمایت از نوآوری و جذب ایده‌های نو است. چراکه بر این عقیده‌ایم در هر کجا ایده‌های نو را می‌توان جست‌وجو کرد. «این بانک» که نمونه‌های مشابه آن تاکنون در 100 کشور دنیا به اجرا در آمده است؛ نخستین اقدام در مسیر جذب ایده‌های بانکی در کشور است و قطعا در این ایستگاه متوقف نشده و با اتکا به تجارب حاصله در مسیر پیش‌رو به نحو متعالی‌تری اجرا خواهد شد.
در ادامه خضرایی منش قایم مقام این شرکت با تاکید بر این موضوع که وضعیت فعلی ارایه خدمات بانک‌ها بسیار هزینه‌بر است گفت: بانک‌ها گریزی از حمایت بیشتر از کارآفرینی ندارند چراکه جامعه نیز مستعد پذیرش این تغییرات در مسیر استفاده بیشتر از پول الکترونیکی است. نکته مهم اینکه در این مسیر صرفا توسعه فناوری مد نظر نبوده بلکه افزایش کاربردها مطابق با نیاز مشتریان نیز باید مورد توجه قرار گیرد و ابزارهای محبوب مشتریان شناسایی و خدمات بر پایه آنها تعریف شود.
گفتنی است در این جشنواره که از کارکنان نظام بانکی و دانشگاهی کشور دعوت شده بود، ایده‌پردازان باید ظرف یک دقیقه ایده خود را مطرح می‌کردند تا در صورت جلب نظر رای‌دهندگان که حاضران در این رویداد بودند؛ فرصتی برای تجاری‌سازی ایده‌های خود و دفاع از آن برای انتخاب به عنوان ایده برتر به دست آورند. در واقع بر این مهم تاکید می‌شود که دنیای امروز بر پایه لحظه‌ها پیش می‌رود و ایده‌های تازه زمان کمی برای مطرح شدن در اختیار دارند چون ایده‌های جدیدتر در راه هستند. بر همین اساس در نخستین تجربه این بانک قریب به 50 ایده مطرح شد که از بین این ایده‌ها 10 ایده: کلمه عبور الگو محور، دسکتاپ مشترک، NIC، شعب هوشمند، منطقه امن تجاری، ابر کامپیوترهای ارزان، بانکداری آینده با بچه‌های امروز، دفتر کار مجازی، انتخاب اسکناس در خودپرداز و پارک بانک مورد انتخاب حضار قرار گرفت.
در نهایت عنوان ایده اول به بانکداری آینده با بچه‌های فردا، ایده دوم انتخاب اسکناس در خودپرداز و در نهایت رتبه سوم به پارک بانک رسید. به گفته مسوولان اجرایی این رویداد جذب ایده‌ها پایان نیافته و شرکت خدمات انفورماتیک همچنان پذیرای ایده‌های نو در حوزه‌ بانکداری آینده است. اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی سایت www.iweekend.isc.co.ir قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :