آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29605
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:30
تعداد بازدید : 422

گسترش بانکداری الکترونیکی ضروری است

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه بانک مرکزی از تجربه ادغام موسسات پولی در فرآیند کاهش شعب بانک ها استفاده کند، گفت: به نظر می رسد تعیین مدت زمانی چند ماهه برای کاهش 20 درصدی شعب، بانک ها را با چالش جدی ایجاد کند.

خبرگزاری فارس- غلامحسین تقی نتاج با بیان اینکه کاهش تعداد شعب بانک‌ها امری ضروری است، گفت: کاهش شعب بانک‌ها با گسترش بانکداری الکترونیکس، امری ضروری است و نمی‌توان از یک طرف بانکداری الکترونیک را توسعه داد و از طرف دیگر شعب بانک‌ها به صورت فیزیکی افزایش یابند.
وی افزود: به طور طبیعی در ادامه همان سیاست ساماندهی موسسات پولی و بانکی در کشور توقع از بانک مرکزی در دستور کار قرار دادن کاهش تعداد شعب بانک‌ها بود، اما قبل از این اقدام باید استانداردهایی در این زمنیه تعریف شود که چه تعداد موسسه و بانک در اقتصاد ایران مورد نیاز است.
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه می‌توان به دو روش دستوری و هم آزادی عمل به سرمایه‌گذاران در این زمینه برخورد کرد، گفت: تا قبل از این ساماندهی موسسات پولی شاهد گسترش شدید آنها بودیم که خوشبختانه بانک مرکزی به عنوان متولی شبکه بانکی مانع از رشد بی‌ضابطه موسسات شد و نظام پولی کشور را به طور نسبی ساماندهی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :