آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29601
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:24
تعداد بازدید : 493

900 میلیون دستگاه آندروییدی در معرض خطر حمله هکرها

کارشناسان فناوری اعلام کردند که در سیستم عامل گوگل، شاه کلیدی وجود دارد که دسترسی کامل به گوشی های هوشمند و تبلت های آندروییدی را برای هکرها فراهم می کند.

خبرگزاری مهر- شاه‌کلید هکرها در سیستم‌عامل‌های آندرویید یک نوع «باگ» است که به هکرها این امکان را می‌دهد که اطلاعات تلفن‌ها را به سرقت برده، به تلفن‌های همراه گوش کرده و توانایی ارسال پیام‌های متنی و نامه‌های الکترونیک را به دست آورند. محققان اعلام کرده‌اند که این راه گریز از سال 2009 کشف شده و بر این اساس 900 میلیون دستگاه در خطر قرار گرفته‌اند. جف فوریستال از شرکت بلوباکس که این شاه‌کلید را معرفی کرده اظهار داشت که التزامات کشف این شاه کلید بسیار زیاد است. این شاه‌کلید می‌تواند بر تمام عملکردهای تلفن مسلط شده و هر عملکردی را کنترل کند. فوریستال می‌گوید که این شرکت پیشتر گوگل را از این مساله مطلع کرده است. سیستم‌عامل آندرویید از نوعی امضای پنهانی برای تایید اینکه یک اپلیکیشن قانونی است و دستکاری نشده استفاده می‌کند و این باگ بر نحوه این تاییدیه آندرویید تاثیر می‌گذارد.
هر اپلیکیشنی که برای استفاده از فرصت فراهم شده توسط این باگ نوشته شده باشد می‌تواند از همین میزان دسترسی به تلفن برخوردار شود.
فرویستان اعلام کرده که در نظر دارد در همایش هکرها که با عنوان بلک هت در آگوست سال جاری برگزار می‌شود اطلاعات بیشتری درباره این مشکل ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :