آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29597
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:18
تعداد بازدید : 610

دل هم ساعت هوشمند می سازد

شرکت دل اعلام کرده که در صدد ساخت ساعت هوشمند برای اتصال به گوشی های موبایل است.

موبنا- به تازگی رقابت تازه‌ای در بازار موبایل شکل گرفته و بسیاری از شرکت‌ها ساخت دستگاه‌های الکترونیکی مثل عینک و ساعت هوشمند را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
از این رو، سونی به عنوان پیشرو اقدام به ساخت ساعت کرد، سپس گوگل و اپل برای رقابت با این شرکت ژاپنی اقدام به ساخت چنین دستگاه‌هایی کردند. بر این اساس شرکت دل هم آمادگی خود را برای آغاز رقابتی جدید اعلام کرده است.
گزارش‌ها حاکی است که در پی افت فروش بازار رایانه، شرکت دل هم بخشی از سهم بازارش را از دست داده و قصد دارد با ورود دوباره به عرصه موبایل میزان سود و درآمدش را افزایش دهد.
البته دل پیش‌تر روی ساخت گوشی‌های هوشمندی تمرکز کرد اما نتوانست موفقیت زیادی در این زمینه کسب کند با این حال قصد دارد دوباره شانس خود را در این عرصه امتحان کند.
به گفته مدیر دل، دنیای فناوری در حال تغییر و تحول است بنابراین شرکت‌ها نیز باید همگام با فناوری‌ها تغییر کرده و ابزارهای جدیدی ارایه کنند.
وی می‌گوید: اگرچه هنوز هم رایانه‌ها کاربرد زیادی برای کاربران دارند، اما دنیا در حال رویگردانی به سوی دستگاه‌های موبایل و ابزارهای جانبی برای این دستگاه‌ است و این روزها دستگاه‌های قابل پوشیدن همانند ساعت و عینک جای سایر دستگاه‌ها را می‌گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :