fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 29591
  تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:9
  تعداد بازدید : 613

  نشان دوستدار محیط زیست بر سینه OLED منحنی ال جی

  تلویزیون OLED منحنی شکل ال جی موفق به دریافت گواهینامه صرفه جویی در مصرف انرژی شد و از سوی دیگر توانست در سه بخش جداگانه طراحی، گواهینامه موسسه Intertek و کمیسیون ارزیابی زیست محیطی محصولات و تجهیزات در اروپا (EPEAT) را کسب کند.

  فناوران- به گفته مدیران ارشد ال‌جی، امروزه در تعریف نوآوری اثرات هرچه کمتر یک محصول بر محیط زیست و طبیعت به اندازه پیشرفت‌های تکنولوژیک، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  این تلویزیون موفق به دریافت نشان برگ سبز (Green Leaf Mark) از موسسه Intertek شده است. یک محصول برای دریافت این نشان باید از تمامی استانداردهای تولید و عملکرد برخوردار باشد. علاوه بر به‌کارگیری یک باتری استاندارد و سازگار با محیط زیست، Intertek نیز به بررسی فناوری‌ها و روش‌های مورد استفاده در طول فرآیند تولید می‌پردازد. همچنین تلویزیون OLED منحنی ال‌جی موفق به دریافت نشان EU Eco از کمیسیون ارزیابی اروپا شده است. این گواهینامه بیانگر عدم تاثیر منفی یک محصول بر محیط زیست است. علاوه بر نشان دوستدار محیط زیست، نسل آینده تلویزیون‌های ال‌جی جزئی از فهرست EPEAT برای محصولاتی با طراحی و ساخت معتبر است. EPEAT یک سازمان غیرانتفاعی است که فهرست محصولات الکترونیکی سبز را در جهان منتشر می‌کند. برای حضور در این فهرست لازم است معیارهای زیست محیطی محصول کمتر از 24 نباشد. این تعداد شامل، میزان بازدهی انرژی، قابلیت بازیافت، بسته‌بندی، طول عمر محصول و حداقل استفاده از مواد مضر است.گفتنی است بدنه تلویزیون OLED منحنی ال‌جی از فیبر کربن فشرده (CFRP) و همچنین مواد پایداری ساخته شده که منجر به قطر بسیار باریک 3/4 میلی‌متری و وزن سبک 17 کیلوگرمی این دستگاه شده است. به لطف تکنولوژی هوشمند صرفه‌جویی در مصرف انرژی ال‌جی، این OLED منحنی تا 67 درصد مصرف انرژی را در مقایسه با تلویزیون‌های متداول مجهز به پنل‌های تخت، کاهش می‌دهد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :