آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29585
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 15:2
تعداد بازدید : 500

قله «اورست» توسط هوواوی زیر پوشش شبکه نسل چهارم قرار گرفت

چایناموبایل با همکاری شرکت هوواوی اقدام به نصب نخستین شبکه LTE روی قله اورست کرد.

موبنا- برای نخستین بار شبکه‌های نسل چهارم LTE در ارتفاع پنج هزار و 200 متری از سطح دریا نصب شد.
بر این اساس شرکت چاینا موبایل طی مراسمی با حضور بیش از 200 نفر سرویس ویدیویی زنده‌ای را از قله اورست با شبکه نسل چهارم پخش کرد.
در سال 2007 هوواوی با چایناموبایل و شرکت‌های دیگر برای پوشش‌دهی سرویس‌های شبکه GSM همکاری کرد تا نواحی قله اورست را برای بازی‌های المپیک 2008 زیر پوشش قرار دهد. به این ترتیب هوواوی ایستگاه شبکه GSM را در این قله بنا کرد.
شبکه‌ GSM در قله اورست به کوهنوردان امکان می‌دهد که از سرویس‌های موبایل بهره ببرند و با ارایه شبکه‌های نسل چهارم این امکان وجود خواهد داشت که کاربران به سرویس‌های پرسرعت اینترنت دسترسی داشته باشند.
براساس گزارش مدیر شبکه‌های بی‌سیم هوواوی، ارایه شبکه‌های نسل چهارم روی اورست یکی از مهم‌ترین اقداماتی بوده که تاکنون توسط هوواوی انجام شده و این شرکت قصد همکاری با همه اپراتورهای بزرگ در سراسر دنیا را دارد تا سرویس‌های پهن‌باند موبایلی با سرعت بالا را در هرجا ارایه کند.
نسل چهارم (4G) واژه‌ای برای توصیف شبکه‌های بی‌سیم تکامل یافته یا ماورای نسل سوم استفاده می‌شود و نام تجاری آن به صورت LTE ثبت شده است. نسل چهارم، یک راه‌حل جامع بر مبنای پروتکل اینترنت برای انتقال صدا، تصویر و داده استفاده می‌کند و بر پایه اصل «هرجا و هر زمان» داده‌ها را با سرعتی بالاتر از نسل‌های قبل در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از لحاظ تکنیکی در نگاه ساده سرعت بارگذاری و بارگیری در LTE نسبت به نسل‌های قبل بالاتر است. مهم‌ترین ویژگی LTE این است که تمامی زیرساخت آن بر اساس پروتکل اینترنت است. این نسل جانشینی برای نسل سوم (3G) و نسل دوم (2G) است. در نسل چهارم، برای ارتباطات موبایلی مانند استفاده در قطار یا خودرو حداکثر سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه (100Mbit/s) و برای ارتباطات ثابت و بدون جابه‌جایی مانند کاربران پیاده‌رو یا ساکن، یک گیگابیت در ثانیه (1GBit/s) است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :