آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29577
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 14:52
تعداد بازدید : 809

صندوق توسعه ملی از تولید بازی های رایانه ای حمایت می کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی از تولید بازی های رایانه ای و فعالان عرصه ساخت گیم حمایت خواهد کرد.

روابط عمومی ‌بنیاد- سیدمحمد حسینی بر لزوم سرمایه‌گذاری در عرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد و گفت: در جلسه اخیر شورای سیاست‌گذاری سومین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای مقرر شد صندوق توسعه ملی برای تولید بازی‌های رایانه‌ای تسهیلاتی برای شرکت‌ها، نیروهای جوان و بدون سرمایه در نظر بگیرد.
رییس شورای فرهنگ عمومی‌ کشور گفت: حمایت صندوق توسعه ملی از بازی‌سازان به ایجاد جهشی بزرگ در عرصه گیم کشور منجر خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌با تاکید بر اینکه فکر، اندیشه و شخصیت جوانان در دوران دانش‌آموزی شکل می‌گیرد، گفت: بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند ابزار مناسبی برای آموزش و ارایه الگوهای فرهنگی اسلامی ‌ایرانی به نسل جوان باشد.
حسینی با بیان اینکه اکنون شاهد ایده‌های بسیاری در عرصه بازی‌های رایانه‌ای هستیم افزود: تلاش ما بر این است که امکانات مورد نظر برای تبدیل ایده‌های بکر به بازی‌های رایانه‌ای و شرایط مناسب برای تولیدکنندگان گیم فراهم
شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برگزاری نمایشگاه سوم بازی‌های رایانه‌ای گفت: مدت زمان برگزاری این رویداد اندک است، امیدوارم در سال‌های آینده شاهد افزایش زمان برپایی این نمایشگاه باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌اظهار امیدواری کرد که با تامین بودجه مورد نیاز برپایی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای این رویداد به بهترین نحو ممکن برگزار شود.
سومین جشنواره و نمایشگاه بازیهای رایانه‌ای تهران، از 22 تا 26 مرداد ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :