آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29571
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 14:43
تعداد بازدید : 482

اپراتورهای اینترنت ملزم به ایجاد سامانه سنجش سرعت و کیفیت شدند

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اپراتورهای اینترنتی را به ایجاد سامانه سنجش سرعت و کیفیت در پایگاه اینترنتی ارایه دهندگان خدمات ملزم کرد.

تلنا- معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تمامی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت موظف هستند سامانه سنجش سرعت و کیفیت مورد تایید رگولاتوری را در پایگاه اینترنتی خود قرار دهند تا امکان اندازه‌گیری پارامترهای کیفی و کمی سرویس را برای کاربران خود مهیا کنند.
این سامانه باید در نقاط تست شبکه خود اپراتور قرار داشته باشد و در زمان افت کیفی و کمی سرویس، به طور دقیق، بروز اختلال از داخل یا خارج شبکه را مشخص کند.
ایجاد این سرویس نباید باعث اعمال ترافیک یا هزینه‌های اضافی برای مشتریان شود. براساس این اعلام سامانه‌های سنجش سرعت که در سایت‌های مختلف غیر اپراتورها قرار دارند تاکنون موفق نشده‌اند تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کنند و به دلیل نقص‌های عمده‌ای که دارند نمی‌توانند مبنای عملکرد و رتبه‌بندی اپراتور و یا مرجع مستند برای رسیدگی به شکایات و اعتراض کاربران باشند.
براین اساس رگولاتوری مرجع ناظر بر رعایت مفاد پروانه و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از سوی اپراتورها بوده و هرگونه اظهارنظر درباره مقایسه کیفیت و سرعت خدمات اپراتورها و رتبه‌بندی آنها از سوی سایر مراجع، نامعتبر و غیرقابل استناد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :