آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29503
تاریخ انتشار : 16 تیر 1392 11:50
تعداد بازدید : 564

بازار نرم‏افزارهای واقعیت افزوده در حال شکوفایی است

پیش‏بینی یک شرکت پژوهشی نشان می‏دهد که توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری امسال در حدود 670 میلیون دلار در بازار نرم‏افزارهای سازگار با فناوری واقعیت افزوده سرمایه‏گذاری می‏کنند و این رقم تا پنج سال آینده به 2/5 میلیارد دلار خواهد رسید.

همکاران سیستم- به گزارش وب‏سایت zdnet، برآوردهای شرکت پژوهشی اِی بی آی ریسرچ (ABI Research) نشان می‏دهد که برنامه‏نویسان و توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری امسال 670 میلیون دلار از سرمایه خود را صرف تولید نرم‏افزارهای سازگار با فناوری‏های واقعیت افزوده‏ خواهند کرد. پیش‏بینی می‏شود این رقم تا سال 2018 میلادی از مرز 5/2 میلیارد دلار نیز بگذرد.
پژوهشگران اِی بی آی گفته‏اند فناوری واقعیت افزوده (augmented reality) امروزه به بخش جدایی‏ناپذیری از ابزارهای همراه تبدیل شده‏اند و کاربرد این فناوری در صنایعی مثل بازاریابی و خرده‏فروشی نیز در حال افزایش است. فناوری واقعیت افزوده دارای چنان اهمیتی است که بنا بر این برآوردها، امسال 68 درصد از کل بودجه توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری را به خود اختصاص داده است.
براساس این گزارش، گسترش استفاده از فناوری‏های رایانش ابری از جمله مهم‌ترین دلایل رونق گرفتن صنعت فناوری‏های واقعیت افزوده است. پژوهشگران اِی بی آی همچنین معتقدند که این فناوری‏ها به زودی به یکی از بخش‏های مهم بازار راهکارهای تحلیلی نیز تبدیل خواهد شد.واقعیت افزوده به فناوری‏هایی گفته می‏شود که کاربران به کمک آنها می‏توانند درباره واقعیت‏های اطراف خود به اطلاعات بیشتر و دقیق‏تری دست یابند. این فناوری در حال حاضر بر روی ابزارهایی مثل گوشی‏های هوشمند و یا عینک گوگل در دسترس کاربران قرار دارند. نرم‏افزارهای تشخیص چهره و بارکدخوان‏ها از جمله این فناوری‏ها هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :