آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29499
تاریخ انتشار : 16 تیر 1392 11:45
تعداد بازدید : 448

بازار سیم کارت سرد است

بازار سیم کارت در هفته منتهی به 14 تیرماه به آرامی سپری شد و با تغییر و تحولات چندانی همراه نشد به طوری که این کالای ارتباطی با ثبات قیمت مشخص در اختیار مشتریان قرار گرفت.

موبنا-‌ در هفته گذشته بازار سیم‌کارت‌های دایمی در پی استمرار کاهش تقاضا با نوسان قیمت همراه نشد به طوری که این کالای ارتباطی با ثبات قیمت مشخص در بازار تلفن همراه عرضه شد.
هفته گذشته تنها دو کد هفت و هشت همراه اول به دلیل افزایش تقاضای مشتریان با افزایش قیمت 10 هزار تومانی روبه‌رو شد و این در حالی بود که سایر کدهای این اپراتور بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت.
بازار سیم‌کارت‌های اعتباری نیز به دلیل برخورداری از بهای مناسب و ارزان همانند همیشه با تقاضای مناسبی از سوی خریداران روبه‌رو بود.
فروشندگان این کالای ارتباطی معتقدند که طبق روال هر ساله هم‌زمان با شروع ماه مبارک رمضان میزان مراجعه‌کنندگان به بازار تلفن همراه و سیم‌کارت کاهش خواهد یافت.
میانگین بهای انواع سیم‌کارت در بازار تلفن همراه هفته گذشته به شرح زیر بود.
سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول و اپراتور دوم به ترتیب به بهای 10 و پنج هزار تومان در سطح بازار به فروش رسید.
سیم‌کارت کارکرده کد «1» همراه اول نیزکه از قدیمی‌ترین کدهای این اپراتور به شمار می‌آید با متوسط بهای بالای یک میلیون و 200 هزار تومان در اختیار مشتریان قرار گرفت.
البته شماره‌های رند و مرتب این کد با قیمت‌های بالاتر و چند میلیونی نیز عرضه شد.
همچنین سیم‌کارت‌های صفر کدهای «4»، «5»، «6»، «7» و «8» نیز به ترتیب با حدود قیمت 600، 500 ، 500 ،400 و 330 هزار تومان فروخته شد.
سیم‌کارت‌های کارکرده کدهای «2»، «3»، «4»، «5»، «6"، "7" و "8" نیز به ترتیب با حدود قیمت یک میلیون، 900، 500، 450، 400، 350 و 300 هزار تومان به فروش رسید.
قیمت خرید سیم‌کارت‌های دایمی حدود 20 تا 30 هزار تومان با قیمت فروش این سیم‌کارت‌ها متفاوت است و منطقه و موقعیت نیز روی این قیمت‌ها تاثیرگذار است.
تاکنون بالغ بر 80 میلیون سیم‌کارت توسط سه اپراتور همراه اول، تالیا و ایرانسل- ام تی ان عرضه شده که بیش از دو سوم از این تعداد، سیم‌کارت اعتباری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :