آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29492
تاریخ انتشار : 16 تیر 1392 11:31
تعداد بازدید : 1071

«فتا» برای آموزش پلیس سایبری کشور های همسایه اعلام آمادگی کرد

رییس پلیس فتا ناجا گفت: امنیت در فضای سایبر بدون تعامل و همکاری پلیس سایبری سایر کشورها به وجود نمی آید.

فناوران- سردار سید کمال ‌هادیانفر در خصوص برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر گفت: پلیس فتا به دنبال این است که از طریق ساز و کارهای قانونی، اختیارات قانونی این پلیس در خصوص برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر را روشن‌تر و شفاف‌تر کند تا نسبت به صیانت از اسرار و اموال مردم و منافع ملی بتوان بهتر عمل کرد و از بروز خسارت‌های جبران‌ناپذیر در فضای مجازی جلوگیری شود.
سردار‌ هادیانفر افزود: امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته و صاحب سبک در فضای مجازی با گسترش خسارت‌های ایجاد شده برای کاربران و به تبع آن شکایت‌های آنان از انواع جرایم فضای سایبری مجازات‌های منطبق با آن جرایم نیز تدوین و تصویب شده است.
وی گفت: از آنجا که تامین امنیت فضای سایبری کشور و حمایت از کاربران کشورمان و ایجاد آرامش و آسایش خاطر آحاد شهروندان از جمله اهداف تشکیل پلیس فتاست، این پلیس به دنبال این است که اختیارات قانونی در برخورد با جرایم مشهود در فضای سایبر به صورت واضح و روشن توسط قانونگذار مشخص شود، تا خلاهای قانونی موجود در قانون جرایم رایانه‌ای کشور برطرف شود.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا درباره ارتباط میان امنیت فضای سایبری و همکاری‌های بین‌المللی سایبری گفت: پلیس سایبری ایران معتقد است امنیت در فضای سایبر به وجود نمی‌آید، مگر اینکه همه کشورها فارغ از هرگونه اختلاف سیاسی در راستای تامین امنیت این فضا تعامل و همکاری کنند.
وی گفت: احقاق حق شهروندان در برابر تعرض مجرمین سایبری از وظایف ذاتی پلیس سایبری است و در همین راستا یکپارچگی مسایل فضای مجازی و مرز ناپذیری آن، موجب وابستگی عمیق امنیت سایبری کشورها به یکدیگر می‌شود، به گونه‌ای که عقب ماندگی پلیس سایبری بعضی کشورها باعث می‌شود که امنیت سایبری سایرین با هر توان و قدرتی به خطر بیفتد و مجرمان کشورهای عقب افتاده در ایجاد این امنیت تهدیدی برای سایرین باشند.
این مقام مسوول گفت: در همین راستا پلیس فتای ناجا در ملاقات‌های رسمی ‌برای کمک به تامین آموزش پلیس سایبری کشورهای همسایه اعلام آمادگی کرده است.
رییس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه پلیس فتا همواره آماده همکاری و تعامل بین‌المللی برای پی‌جویی جرایم سایبری با سایر کشورهاست، گفت: تاکنون چندین کشور درخصوص پی‌جویی جرایم و مجرمین سایبری خود از ما درخواست‌هایی داشته‌اند که بیش از 95 درصد آن کشف و اطلاع‌رسانی شده است.
سردار ‌هادیانفر افزود: کشور ایران خود قربانی تروریسم سایبری است و با هرگونه حمله سایبری (تروریسم سایبر) مخالف است و پلیس فتای ناجا با این‌گونه حملات مقابله خواهد کرد.
وی گفت: مسوولان کشورمان به منظور جلوگیری از هر نوع سوءاستفاده از زیرساخت‌های سایبری کشور (حملات بات نتی) در‌صدد اعمال اقدامات اساسی برای بالا بردن امنیت زیرساخت‌های کشورمان هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :