fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 29231
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1392 11:18
  تعداد بازدید : 587

  رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی:

  زیرساخت اینترنت ارزان را به عنوان یارانه در اختیار ISPها بگذارد

  مدیر انجمن شرکت های اینترنتی گفت: کم فروشی، تخلف شرکت های اینترنتی نیست بلکه محدودیت در امکانات و شرایط تجاری است که موجب کم فروشی می شود.

  ایسنا- مسعود ریاضیات گفت: پهنای باند که در اختیار ISPها و PAPها قرار می‌گیرد، محدود و گران است که این برای رشد اقتصادی کشور بسیار زیان بار است. این در حالی است که شرکت تامین زیرساخت که زیر پوشش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است باید اینترنت ارزانی را به عنوان یارانه به شرکت‌های ISP اعطا کند.
  وی در رابطه با وضعیت خرید پهنای باند کشور گفت: به دلیل کمبود پهنای باندی که در اختیار ISPها قرار می‌گیرد و تقاضای بالایی که برای اینترنت پرسرعت وجود دارد، شرکت‌های اینترنتی مجبور به اشتراک با ضریب بالا هستند.
  رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی شرایط اقتصادی را برای شرکت‌های اینترنتی نامناسب عنوان کرد و گفت: شرایط کنونی شامل کاهش ارزش پول ملی، افزایش تورم و هزینه‌های عمومی شرکت در کنار توقع مشتریان برای کاهش قیمت، زمینه را برای توسل به راه‌هایی چون بالا بردن ضریب اشتراک فراهم می‌کند.
  ریاضیات افزود: البته من در این مشکلات شرکت‌های ارایه‌دهنده را کم‌فروش نمی‌دانم و نارسایی‌های این چنینی را به حساب محدودیت امکانات و شرایط می‌گذارم. وی افزود: به عنوان انجمن شرکت‌های اینترنتی بازوی اجرایی نداریم که بتوانیم اقدامی انجام دهیم و تنها قادر به انعکاس مشکلات این‌چنینی به مسوولان امر هستیم. رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی گفت: اینترنت مناسب بستر لازم برای توسعه اقتصادی است و این بستر باید به هزینه‌های کم و کیفیت بالا در اختیار مردم قرار بگیرند. اگر بخش خصوصی در خرید و توزیع پهنای باند شریک باشد، مقدمات بهبود وضعیت اینترنت فراهم می‌شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :