آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29185
تاریخ انتشار : 9 تیر 1392 10:59
تعداد بازدید : 495

وزیر ارتباطات:

تمام سهم دولت از درآمد اپراتورها در زیرساخت سرمایه گذاری شود

وزارت ارتباطات خواستار سرمایه گذاری تمام سهم دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه و ثابت در زیرساخت هاست و هفته دیگر در این زمینه در مجلس بحث خواهد شد.

خبرگزاری فارس– محمدحسن نامی ‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب گفت: امسال به مجلس شورای اسلامی ‌پیشنهاد شد که تمام درآمد اپراتورهای تلفن ثابت و تلفن همراه، مستقیم در زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری هزینه و سرمایه‌گذاری شود.
وی افزود: تاکنون طبق روال سایر درآمدهای دولت، درآمدهای حوزه ICT نیز به خزانه بانک مرکزی واریز می‌شد.
وی گفت: کمیسیون صنایع که کمیسیون تخصصی حوزه ICT است و بیشترین متخصصان ICT در این کمیسیون هستند، تاکنون پشتیبانی خوبی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته و حتی پیشنهاد سرمایه‌گذاری مستقیم تمام درآمدهای حوزه ICT در زیرساخت‌ها، نظر آنها بوده است.
نامی ‌افزود: از سوی دیگر همواره سه درصد درآمدهای اپراتورهای تلفن همراه و ثابت برای توسعه خدمات عام مخابراتی در روستاها (USO) صرف می‌شد که هر سال این مبلغ توسط وزارت ارتباطات به خزانه واریز و سپس تخصیص می‌یافت؛ اما برای مثال سال گذشته، بخشی از این مبلغ در رفت و برگشت از خزانه به وزارتخانه دچار مشکلاتی شد و کامل تخصیص نیافت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای سال 92 توانستیم از مجلس اجازه بگیریم که این سه درصد درآمدهای حوزه ICT بدون واریز به خزانه دولت، مستقیم توسط وزارت ارتباطات صرف توسعه خدمات عام اجباری در روستاها شود.
وی گفت: ‌امسال با هزینه ‌کرد مستقیم این مبلغ توسط وزارت ارتباطات، طرح USO روستایی برای 10 هزار و 645 روستای باقی‌مانده که عمدتا کمتر از 20 خانوار سکنه دارند اجرا می‌شود.
نامی گفت: با توجه به اینکه پیشنهاد وزارت ارتباطات سرمایه‌گذاری صددرصد درآمدهای ICT در زیرساخت‌ها بوده و امسال مجوز سه درصد درآمدها اخذ شده، هفته آینده در مجلس در این خصوص صحبت خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :