آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29182
تاریخ انتشار : 9 تیر 1392 10:54
تعداد بازدید : 808

بدون استفاده از موتورهای خارجی

ضد ویروس ایرانی «پادویش» ساخته شد

پژوهشگران پژوهشگاه فضای مجازی کشور موفق به ساخت و طراحی یک ضدويروس کاملا ايراني شدند که قابل رقابت با ضدويروس هاي خارجي است و حتي از موتور ضدويروس هاي خارجي نيز استفاده نمي کند.

فناوران- پژوهشگران پژوهشگاه فضای مجازی براي بقا و دفاع در برابر تهديدات رايانه‌اي و در راستای خودکفايي موفق به طراحی و ساخت آنتی‌ویروس کاملا ایرانی «پادويش» شدند.
پادویش برگرفته از دو کلمه «پاد به معنی ضد» و «ویش به معنی ویروس» است يک ضدبدافزار کاملا ايراني بوده و شامل بخش‌هايي مانند ويروس‌ياب (امضا و هوشمند)، پاكسازي ويروس، نگهبان رايانه، گزارش‌گيري، محافظت از خود و به‌روزرساني را در خود جاي داده است.این ضد بدافزار، تمام امکانات ضدويروس را داراست و علاوه برآن فايروال شبکه و برنامه‌هاي کاربردي را نيز درخود گنجانده است.
جامع ضد بدافزار نيز شامل تمام امکانات ضد بدافزار، ليست سفيد نرم‌افزار، کنترل ديسک‌هاي جانبي، کنترل سي دي، کنترل فلاپي، کنترل پرينتر، کنترل اسکنر، امحای فايل، امحای فضاي آزاد ديسک و امحای کل پارتيشن ديسک است.کنترل مرکزي تمام محصولات، گروه‌بندي ايستگاه‌ها، تجميع گزارش‌ها، تنظيم ايستگاه‌ها، قرنطينه مرکزي و به‌روزرساني مرکزي از دیگر ویژگی‌های این ضدبدافزار جامع است که در آزمايشگاه بدافزار پژوهشگاه فضای مجازی مديريت مي‌شود.مديريت نمونه‌هاي ويروس، مديريت امضاهاي توليد شده، کنترل کيفي امضاها، بررسي‌هاي خودکار ويروس، توليد خودکار امضا، نگهداري تحليل‌هاي بدافزار، توليد بسته به‌روزرساني و گزارش‌هاي آماري از جمله موارد کنترلي سيستم آزمايشگاه بدافزار است.
بخش‌هاي ديگري مانند تحليل بدافزار نيز در اين پروژه قرار دارد که شامل بخشه اي تحليل بدافزارها، توليد امضا و توليد پاکسازِ ويروس است. سيستم سندباکس نيز به تحليل رفتاري، تشخيص هوشمند ويروس (مبتني بر رفتار) و دسته‌بندي ويروس‌ها (مبتني بر رفتار) مي‌پردازد.اين محصول در حال حاضر در برخي از سازمان‌هاي داخلي در حال بهره‌برداري است و به زودي به مشتريان خانگي نيز عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :