آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 29180
تاریخ انتشار : 9 تیر 1392 10:49
تعداد بازدید : 394

تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت برای سربازان

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با استقبال از طرح پزشک خانواده گفت: این طرح در حوزه سربازی و مسایل مربوط به معافیت های پزشکی کمک زیادی به ما خواهد کرد.

ایسنا- سردار موسی کمالی، با بیان اینکه یکی از آرزوهای ما در بحث سربازی، اجرای طرح پزشک خانواده است، گفت: سازمان وظیفه‌عمومی تا زمانی که جوان وارد سن سربازی نشده، با آنان کاری ندارد، اما ما در جلساتی که با وزارت بهداشت داشتیم، به دنبال این هستیم که برای تمام ایرانیان به ویژه جوانان ذکور از بدو تولد پرونده‌ای تشکیل شود که سوابق تمامی بیماری‌های آنان در آن درج شود.وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در این زمینه می‌تواند به کمک وظیفه‌عمومی بیاید، افزود: در همین راستا پیشنهاد دادیم که با اجرای این طرح، سوابق پزشکی مشمولان در اختیار ما قرار بگیرد تا ما از سوابق بیماری‌های مشمولان هنگام اعزام به سربازی مطلع شویم.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه قصد نداریم جوانان ذکور با بیماری‌های روحی و جسمی را به سربازی اعزام کنیم، گفت: ما برای اعزام به سربازی به دنبال افراد سالم هستیم.
کمالی یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت طرح پزشک خانواده در ارتباط با ستادکل را جلوگیری از احتمال جعل پرونده‌های پزشکی دانست و افزود: در این راستا ما می‌توانیم اطلاعات درج شده در پرونده مشمولان عنوان مبنا قرار دهیم.
وی همچنین از اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای تکمیل پرونده پزشکی این افراد طی مدت دو ساله خدمت سربازی خبرداد و افزود: در همین راستا ما به وزارت بهداشت نیز اعلام آمادگی کردیم که در دوران سربازی پرونده پزشکی مشمولان را تکمیل کنیم و در صورت لزوم موارد لازم را به اطلاع پزشک مورد نظر برسانیم.
جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره وضعیت فعلی اجرای این طرح نیز گفت: مذاکراتی در این مورد انجام شده و روند آن نیز ادامه دارد و اگرچه طرح، طرح شایسته‌ای است اما یک مقدار بار مالی و مشکلات اقتصادی درباره آن وجود داشت که امیدواریم برطرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :