آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28401
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1392 11:27
تعداد بازدید : 527

رییس کمیسیون ساماندهی و نظم‌بخشی بازار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

افزایش 20 درصدی تعرفه خدمات فناوری اطلاعات نهایی نشده است

رییس کمیسیون ساماندهی و نظم بخشی بازار سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: در جلسه قبلی این کمیسیون، افزایش 20 درصدی تعرفه خدمات IT در تمام رسته ها پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.

فناوران- ناصر مهرتاش با بیان اینکه بدون مطالعه و بررسی همه جانبه نمی‌توان تعرفه خدمات را افزایش داد، افزود: افزایش تعرفه خدمات در مرحله نخست باید در تمام رسته‌ها بررسی و آنالیز شود و پس از آن کمیسیون نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آن را تایید کند.
وی گفت: سال گذشته بنا بر این بود که نظام صنفی رایانه‌ای هر استان از سازمان صنعت، معدن و تجارت استانی خود تاییدیه تعرفه‌ها را بگیرد. این در حالی است که همچنان برخی از استان‌ها مبادرت به این کار نکرده‌اند.
وی گفت: با این تفاسیر نمی‌توان افزایش نرخ تعرفه‌ها را اجرایی کرد.
مهرتاش با بیان اینکه باید بگذاریم این کار روال قانونی خود را طی کند، گفت: اعلام افزایش 20 درصدی تعرفه خدمات بدون هماهنگی با سازمان‌های ذی‌ربط، نظام صنفی رایانه‌ای و اعضایش را دچار مشکل می‌کند.
وی افزود: از پیشنهاد یک طرح تا اجرای آن پروسه‌هایی وجود دارد که باید طی شود. برای افزایش تعرفه‌ها نیز باید بستر قانونی آن طی شود.
رییس کمیسیون ساماندهی بازار نصر کشور در ادامه گفت: شبنم در سه مرحله اجرایی شده است که در مرحله نخست پنج قلم کالاهای IT و در مرحله دوم 40 تا 50 قلم کالای فناوری اطلاعات را شامل می‌شد. اما مرحله سوم آن شامل تمام کالاهاست و فراگیر شده است.
وی افزود: البته اطلاع‌رسانی در مورد اجرای مرحله سوم طرح شبنم هنوز ابلاغ نشده است.
مهرتاش همچنین گفت: کمیسیون برای اطلاع‌رسانی اعضا باید به گونه‌ای عمل کند که عضوی به خاطر توجیه نشدن جریمه نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :