آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28400
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1392 11:25
تعداد بازدید : 836

رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران

زیرساخت کلید عمومی، بستری امن برای تبادل اطلاعات ایجاد می کند

رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به سمینار آشنایی با زیرساخت کلید عمومی (PKI) که امروز در نظام صنفی برگزار می شود، گفت: زیرساخت کلید عمومی، ایجاد یک بستر امن برای تبادل اطلاعات است که فرآیند اجرایی آن عناصر مختلف سخت افزاری، نرم افزاری، فرآیندها و دستورالعمل های مختلف را در راستای استفاده از گواهی دیجیتال در بر می گیرد.

روابط عمومی نصر تهران- بهناز آریا با تاکید بر ضرورت آشنایی افراد و سازمان‌ها با این زیرساخت امنیتی گفت: به دلیل افزایش اهمیت موضوع امنیت در مقوله جابه‌جایی اطلاعات، ضرورت دارد که علاوه بر سازمان‌ها، افراد و صاحبان کسب‌وکار نیز با روش‌های به‌کارگیری این بستر امن آشنا شده و فرهنگ استفاده از زیرساخت کلید عمومی و گواهی دیجیتال گسترش یابد.
وی همچنین گفت: این امر موجب می‌شود تا ارکان اصلی امنیت از جمله محرمانگی، احراز اصالت، صحت و عدم انکار در تبادل و دسترسی به اطلاعات حفظ شود.
او در خصوص محورهای برگزاری این سمینار تخصصی گفت: آشنایی با مفهوم اطلاعات و سازوکارهای امنیت اطلاعات، آشنایی با اصول اولیه رمزنگاری، آشنایی با زیرساخت کلید عمومی و کاربردهای آن و همچنین آشنایی با ادوات رمز از حمله مهم‌ترین محورها و سرفصل‌هایی هستند که در این سمینار ارایه خواهند شد.
گفتنی است، سمینار آشنایی با زیرساخت کلید عمومی (Public Key Infrastructure) یاPKI، قرار است امروز در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار شود.
مخاطبان این دوره مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات، مدیران و کارشناسان امنیت اطلاعات، مدیران و کارشناسان حراست شرکت‌ها و سازمان‌ها و تمامی علاقه‌مندان به مباحث رمز و زیرساخت کلید عمومی هستند.این سمینار از سمینارهای سری آشنایی کمیسیون افتا بوده و با هدف ارتقای دانش امنیت عمومی برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :