آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28391
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1392 11:9
تعداد بازدید : 593

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

هرگز در پی تجدیدنظر در واگذاری مخابرات نبودم

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حرف های مطرح شده در مورد تجدیدنظر در واگذاری مخابرات صحت ندارد و من نیز هیچ گاه پیگیر تجدیدنظر در این موضوع نبوده ام.

فناوران- محمدحسن نامی درباره پیگیری‌ برای تجدید نظر در واگذاری شرکت مخابرات ایران، گفت: حرف‌های مطرح شده در مورد تجدید نظر در واگذرای مخابرات صحت ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص اینکه گفته شده وزیر ارتباطات پیگیر این موضوع است گفت: خیر، این موضوع هم درست نیست و من هیچ‌گاه پیگیر تجدید نظر در این موضوع نبوده‌ام.
گفتنی است، چندی پیش زمزمه‌هایی از احتمال تجدید نظر در واگذاری مخابرات مطرح شد.
در پیگیری این موضوع توسط یکی از نمایندگان مجلس با امتناع از اظهارنظر رسمی در این رابطه گفت که او نمی‌تواند در این باره مصاحبه کند، زیرا موضوع رسانه‌ای می‌شود و بهتر است از آقای نامی وزیر ارتباطات سوال شود که این اندازه پیگیر این موضوع است.
پس از آن در پیگیری از وزارت ارتباطات یک مقام مسوول در این وزارتخانه که حاضر به گفت‌وگو نشد، به این جمله بسنده کرد که صحبت‌هایی شده، اما بعید است به نتیجه برسد، مگر اینکه مخابرات را بار دیگر از مالکان آن بخرند.
پس از این اتفاقات، یک خبر رسمی در خصوص رای هیات تجدید نظر شورای رقابت مبنی بر لغو واگذاری مخابرات منتشر شد و گفته شد که بحث روی وجاهت قانونی این رای است؛ اما در آخر شورای رقابت اعلام کرد، هیات تجدیدنظر نمی‌تواند در این موضوع دخالت کند.

پیوست فرهنگی رایتل با همکاری حوزه و دانشگاه تدوین می‌شود
نامی همچنین در مراسم امضای توافق‌نامه ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این مطلب گفت: باید به منظور استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بهره‌گیری از فناوری‌های متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی، فرهنگ‌سازی لازم انجام
شود.
وی افزود: باید تلاش‌های گسترده‌ای در حوزه ICT به عنوان یکی از حوزه‌های موثر در توسعه فرهنگی کشورها و انتقال فرهنگ از کشورهای مختلف به کشورهای هدف، صورت گیرد و دانشگاه‌ها یکی از اصلی‌ترین منابع در این حوزه محسوب می‌شوند.
وی همچنین گفت: در حال حاضر پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات با سرعت زیادی در حال پیگیری است و محتواها برای آن آماده شده اما برای استفاده بهینه‌تر روی این شبکه باید از الان فرهنگ‌سازی لازم در بخش‌های مختلف انجام شود.
نامی، تحقیق را منشا تولید علم و ثروت عنوان و افزود: معتقدیم تحقق پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش ثروت در جامعه تنها با توجه به امر تحقیقات و توسعه علمی که از سوی دانشگاه‌ها عملیاتی می‌شود، قابل پیاده‌سازی است.
وی ICT را مهم‌ترین و تاثیرگذارترین حوزه در همه سطوح دانست و گفت: کشورهای غربی در تلاش هستند تا با گسترش فناوری‌های نوین از جمله تلفن همراه، پیش از پیش در فرهنگ عمومی مردم جهان نفوذ کرده و اهداف مدنظر خود را پیاده کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ای که از سوی برخی سایت‌ها نظیر گوگل ارث، ویکی پدیا انجام می‌شود گفت: این‌گونه سایت‌ها در تلاش هستند تا با بهره‌گیری از خرد جهانی، نسبت به توسعه همه جانبه بخش‌های مدنظر خود اقدام کنند.
وی با بیان این مطلب که در ایران نیز باید چنین سایت‌هایی ایجاد شود، گفت: این سایت نیازمند قرار گرفتن اطلاعات و محتواهای به‌روز است که باید با بهره‌گیری از توانمندی گروه‌های علمی در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها نسبت به تولید محتوا‌های مد نظر اقدام شود.
وی افزود: از آنجا که این اطلاعات مورد استفاده تمامی مردم جهان قرار خواهد گرفت باید به زبان‌های مختلف ترجمه و روی این سایت قرار گیرد.
وزیر ارتباطات گفت: در آینده نزدیک، پیوست فرهنگی رایتل (اپراتور سوم) تلفن همراه با قرارداد سه جانبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه علمیه قم و دانشگاه علامه طباطبائی تدوین خواهد شد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :