آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28389
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1392 11:2
تعداد بازدید : 532

مدیرکل ICT خوزستان:

شبکه همراه اول هوشمند شد

به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، یکسان سازی نرخ پایه مکالمات اپراتور همراه اول در سراسر کشور نشان دهنده هوشمند شدن و پیشرفته شدن شبکه مخابراتی این اپراتور است.

ایسنا- محمد غدیرپور با بیان این مطلب گفت: یکسان‌سازی نرخ مکالمات همراه اول در گذشته محدود به فضای شهری بود که پس از آن به محدوده استانی ارتقا یافت و هم‌اکنون قرار است در سراسر کشور یکنواخت شود. اپراتور همراه اول با ارتقای فناوری خود توانست به این امر دست یابد که اتفاقی مثبت از لحاظ ساختاری و فنی است.
وی همچنین گفت: کاهش تعرفه‌ها برای شهروندانی که جابه‌جایی‌های زیادی دارند بیشتر ملموس خواهد بود. اپراتورهای تلفن ثابت و ایرانسل از ابتدا نرخ پایه مکالمات یکسان در سراسر کشور داشتند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: برای کسب رضایت‌مندی مشتری ایجاد فضای رقابتی بین تمام اپراتورها ضروری است، به‌گونه‌ای که در یک بازار غیررقابتی رضایت مشتری و تکریم آن کاهش می‌یابد. در همین راستا زمینه برای ایجاد یک رقابت سالم باید فراهم شود زیرا ایجاد رقابت کمک می‌کند به اهداف تعیین شده دست یابیم.
غدیر‌پور افزود: اپراتورها می‌توانند با کسب اختیاراتی در راستای اعطای تعرفه تشویقی رضایت مشتری را به خود جلب کنند که این تعرفه‌ها تشویقی موجب می‌شود دامپینگ یا شکست قیمت در بازار رخ ندهد.
وی افزود: کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی نرخ تعرفه‌های تشویقی را تا حداکثر 20 درصد تعیین کرده است و اپراتورها برای استفاده از این تعرفه‌ها باید از این کمیسیون مجوز لازم را کسب کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان در خصوص نقش توسعه ارتباطات و زیرساخت در توسعه اقتصاد کشور گفت: در صورت عدم وجود ارتباطات، اقتصاد مبتنی بر ارتباطات میسر نخواهد شد. توسعه زیرساخت‌ها موجب شکوفایی اقتصاد به خصوص اقتصاد دیجیتالی
می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :