آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28380
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1392 10:47
تعداد بازدید : 579

قائم ‌مقام اجرايي وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

ایران برای تاسیس شبکه همکاری بین المللی صنعت و صادرات فاوا پا پیش می گذارد

قایم مقام اجرايي وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: شبكه همكاري بين المللي صنعت و صادرات فناوري اطلاعات با همكاري ديگر كشورها تاسیس می شود.

شاتا- محمدصادق مفتح دیروز در دیدار با شركت‌كنندگان خارجي همايش بين‌المللي صنعت و صادرات فناوري اطلاعات، يكي از دستاوردهاي برگزاري اين همايش بين‌المللي را تاسيس شبكه همكاري بين‌المللي صنعت و صادرات فناوري اطلاعات برشمرد.
ریيس اين همايش گفت: اين شبكه با همكاري اتحاديه كشورهاي حاشيه اقيانوس هند و همچنين مركز انتقال فناوري آسيا ـ اقيانوسيه وابسته به سازمان ملل و عضويت كشورهاي حاضر در همايش بين‌المللي صنعت و صادرات فناوري اطلاعات تشكيل خواهد شد.
به گفته وي، اعضا اين شبكه به انتقال دانش و فناوري، برگزاري نمايشگاه‌هاي مشترك، تعريف بازار مشترك برای توسعه صادرات محصولات و خدمات فناوري اطلاعات و همكاري برای گسترش كاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در ديگر بخش‌هاي اقتصادي خود خواهند پرداخت.
قائم ‌مقام اجرايي وزير صنعت، معدن و تجارت يكي از اهداف اصلي وزارت صنعت، معدن و تجارت را كاهش فاصله ديجيتال واحدهاي صنعتي، معدني و تجاري كشور ذكر كرد و افزود: امروزه استفاده از فناوري اطلاعات برای انجام امور صنعتي و اقتصادي يك الزام است و اگر بخش‌هاي اقتصادي نتوانند كسب و كار خود را مبتني بر فناوري اطلاعات کنند به طور جدي با مخاطره مواجه خواهند شد.
وي يكي از زمينه‌هايي كه نياز به كار بيشتر را مي‌طلبد، گسترش تعاملات B2B و B2C در واحدهاي صنعتي، معدني و تجاري كشور عنوان كرد و ابراز اميدواري كرد که صنعت فناوري اطلاعات كشور بتواند براي اين نياز راهكارهاي مؤثري به وزارتخانه ارایه كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :