آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28349
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 12:0
تعداد بازدید : 509

قبل از خواب از موبایل استفاده نکنید

تحقیقاتی که در زمینه استفاده از موبایل هنگام شب انجام شده، نشان داده که این دستگاه ها باعث کاهش میزان خواب در افراد می شود.

موبنا- اگر جزو آن دسته از افراد هستید که معمولا در طول شب و پیش از خواب از گوشی موبایل استفاده می‌کنید، احتمالا خواب خوبی ندارید.
بر اساس گزارش موسسه پلی‌‌تکنیک رنسلیر در نیویورک، روشنایی نور تبلت باعث کاهش میزان ملاتونین تا 23 درصد در بدن انسان می‌شود.
میزان ملاتونین در افراد و هنگام خواب معمولی و نرمال است بنابراین باعث می‌شود که بدن انسان در تاریکی و زمان استراحت به خواب برود.
موسسه پلی‌‌تکنیک رنسلیر اقدام به آزمایش 13 فرد 20 ساله کرد که هنگام خواب از روی عادت از دستگاه تبلت خود استفاده می‌کردند.
بر این اساس به دلیل نوری که داخل چشم کاربر تابیده می‌شود باعث اختلال در خواب آنها می‌شود.
گزارش‌ها حاکی است افراد پیش از خواب و هنگامی که چراغ‌ها را خاموش می‌کنند از دستگاه موبایل خود برای مطالعه یا وبگردی استفاده می‌کنند که در این مورد نور منتشر شده از این دستگاه‌ها باعث کاهش میزان ملاتونین در بدن می‌شود.
کارشناسان می‌گویند بهتر از پیش از خواب گوشی‌ها و تبلت‌های خود را خاموش کرده یا به حالت بی‌صدا درآورد یا هنگام استفاده، این دستگاه‌ها را در فاصله بیشتری از چشم‌ها نگه داشت.
این تحقیقات همچنین نشان داده که فقط آیفون 3G و آیفون 4 میزان نوری که ساتع می‌کنند کمتر از سایر گوشی‌های هوشمند است و باعث بی‌خوابی در میان افراد نمی‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :