آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28344
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 11:52
تعداد بازدید : 537

معرفی 33 واحد نمونه هم زمان با روز ملي صنعت و معدن

ریيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه 33 واحد نمونه صنعتي و معدني استان تهران هم زمان با روز ملي صنعت و معدن معرفی می شوند، گفت: تلاش شده است تا با اولويت قرار گرفتن واحدهاي صنعتي و معدني نمونه سال گذشته در اعطاي تسهيلات و اعتبارات و رسيدگي به مسایل و مشكلات آنها به عنوان اهرمي براي ارایه مشوق هاي تشويقي استفاده شود.

شاتا- يداله صادقي در نشست خبري به مناسبت گراميداشت روز ملي صنعت و معدن با اشاره به اينكه برنامه‌هاي امسال از سوي خانه صنعت، معدن و تجارت ايران و انجمن‌ها و تشكل‌هاي مربوطه انجام مي‌شود گفت: در اين راستا برگزاري سمينارها و كارگاه‌هاي آموزشي با حضور صاحب‌نظران و كارشناسان در نظر گرفته شده است كه به بررسي موانع و ارایه راهكارهاي براي توسعه بخش صنعت و معدن خواهند پرداخت.
وي با بيان اينكه در همايش سال‌جاري 33 واحد صنعتي و معدني نمونه استان تهران انتخاب و معرفي خواهند شد، گفت: از اين تعداد 22 واحد صنعتي نمونه و 13 واحد معدني خواهند بود كه از ميان فراخواني كه به اين منظور انجام شده تعيين خواهد شد.
ریيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه سخنان خود به ميزان صدور پروانه‌هاي بهره‌برداري و جوازهاي تاسيس اشاره كرد و افزود: در سال 91 طبق هدف‌گذاري‌هاي صورت گرفته براي صدور پروانه بهره برداري حدود 10 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري قطعي در بخش صنعت، معدن و تجارت انجام شده كه نسبت به كل سرمايه‌گذاري‌هاي كل كشور رقم مناسبي است.
وي افزود: اين تعداد حدود 20 هزار نفر را به صورت مستقيم شاغل كرده كه با احتساب حدود 75 هزار اشتغال از طريق واحدهاي توليدي صنفي و خدماتي مي‌توان گفت در مجموع حدود 95 هزار اشتغال در بخش صنعت، معدن و تجارت از طريق صدور پروانه‌هاي بهره‌بردار و پروانه كسب در سطح استان تهران ايجاد شده است.. ریيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به اجراي رو به رشد الصاق باركد شبنم بر روي كالاها گفت: در مرحله اول طرح شبنم حدود 35 ميليون تقاضا براي نصب باركد شبنم ارجاع شد كه از اين تعداد تمامي باركدها الصاق شد.
وي همچنین افزود: در مرحله دوم نيز بيش از 136 ميليون تقاضا براي نصب باركد وجود داشت كه بيش از 83 ميليون باركد الصاق شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :