آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28334
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 11:33
تعداد بازدید : 478

افتتاح دو پروژه بزرگ عمرانی در فرودگاه پیام

دو پروژه توسعه اپرون (پارکینگ هواپیما در فضای خارج از آشیانه) و تاکسیوی ارتباطی با حضور وزیر ارتباطات و با کارفرمایی شرکت خدمات هوایی پیام افتتاح شد.

روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات– محمدحسن نامی ‌در این مراسم، در خصوص ظرفیت‌های بالقوه این فرودگاه گفت: با بهره‌برداری از تاکسی وی دوم فرودگاه پیام، این فرودگاه به یکی از مجهزترین فرودگاه‌های کشور تبدیل شده است. وی با بیان اینکه در حال حاضر با این ظرفیت فرودگاه پیام آمادگی کامل برای پذیرش هر نوع هواپیما را دارد، افزود: با توجه به ظرفیت‌های این شرکت و منطقه ویژه اقتصادی پیام راه‌اندازی شهر ICT در فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام از اولویت‌های دیگر برنامه‌های وزارت ارتباطات است. نامی‌ همچنین در جلسه‌ای که با حضور معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و اعضای هیات مدیره شرکت پیام برگزار شد، در جریان کلیات راه‌اندازی این دو پروژه قرار گرفت. کاپیتان قادری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز طی سخنانی موقعیت فرودگاه پیام را با توجه به امتیازات منحصربه فردش در منطقه حساس وارزنده خواند. مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام با اشاره به رشد سرمایه‌گذاری در این منطقه و استان البرز به توسعه صادرات غیر نفتی و ترانزیت کالا در این منطقه تاکید کرد.
براساس این گزارش، توسعه اپرون با رده فرودگاهی F صورت گرفته است که بر همین اساس سطح بتنی آن 65 هزارمتر مربع و سطح بارانداز اپرون 15 هزار متر است.
از دیگر مشخصات پروژه اپرون می‌توان به سطح شولدر و استریپ آن اشاره کرد که 56 هزار متر
مربع است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :