آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28326
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 11:14
تعداد بازدید : 1263

2 بازی رایانه ای ایرانی به نمایشگاه E3 راه یافت

بازی های رایانه ای «ارتش های فرا زمینی» و «شبگرد: طلوع تاریکی» از ایران به نمایشگاه E3
لس آنجلس راه یافت.

فناوران- بنا به اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دو بازی «ارتش‌های فرازمینی» از شرکت راسپینا و «شبگرد» از شرکت پردیس رایانه، موفق شدند در نظرسنجی انجام شده توسط یک گروه حامی ‌بازی‌های آماتوری، رای لازم برای شرکت در نمایشگاه سرگرمی ‌E3 را به دست آورند.
Indies crash E3 2013 که این نظرسنجی را انجام داده، یک کمپین متشکل از گروهی از تولیدکنندگان بازی‌های ایندی (آماتوری) است که هدف‌اش جلب توجه بیشتر به شرکت‌ها و تولیدکنندگان جهانی بازی‌های ایندی در این نمایشگاه است.
این کمپین هر سال با انجام یک نظرسنجی، به 10 شرکت امکان حضور در E3 را می‌دهد؛ به این ترتیب که شرکت‌ها در پایگاه اینترنتی مربوط ثبت‌نام می‌کنند و بر اساس آرای مخاطبان و طرفداران هر بازی که در این سایت ثبت می‌شود، 10 شرکت اول انتخاب می‌شوند و به آنان امکاناتی برای معرفی و تعامل با توزیع‌کنندگان و سرمایه‌گذاران این صنعت داده می‌شود. امسال دو بازی ایرانی رتبه‌های چهار و هفت این نظرسنجی را به دست آوردند.
«ارتش‌های فرازمینی» بازی حادثه‌ای تیراندازی اول شخصی است که در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد و روایتگر جنگ‌های بشریت بر سر بزرگ‌ترین دغدغه‌ خود یعنی «انرژی» است.
فاز پروتوتایپ بازی «ارتش‌های فرازمینی» با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مراحل تولید آن از دی ماه سال ۱۳۹۰ و با موتور قدرتمند UDK آغاز شد.
در این بازی تلاش شده است تا تمامی ‌استانداردهای بازی‌های برتر این سبک رعایت شده و محیط‌هایی بدیع و جذاب در کنار گیم پلی روان و سریع همراه با روند داستانی درگیرکننده عواملی باشند تا «ارتش‌های فرازمینی» را فراتر از یک بازی مستقل ایرانی مطرح کند.
بازی «شبگرد: طلوع تاریکی» با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سبک حادثه‌ای ماجرایی سوم شخص در مرحله نهایی تولید قرار دارد.
این بازی روایت خلافکارانی بوده که از دست عدالت فرار کرده و در تاریکی شب سعی در تباهی دنیا دارند. شبگرد که فرشته شب و آواز عدالت است، به کابوس خلافکاران تبدیل می‌شود.
بازی شبگرد دارای محیط‌های بزرگ و پرجزییات بوده و بازیکن در حین بازی به مبارزه تن به تن و حل معما و تفحص می‌پردازد.
نمایشگاه E3 یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای در دنیاست که متعلق به سازمان ESA است و امسال از 11 تا 13 ژوئن برابر با 21 تا 23 خردادماه 92 در مرکز همایش‌های لس آنجلس آمریکا برگزار می‌شود.
شرکت‌های بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی بزرگ و مطرح جهانی، شرکت‌های تجاری بین‌المللی، رسانه‌ها و تحلیلگران صنعت بازی‌های رایانه‌ای از بیش از 100 کشور جهان در نمایشگاه امسال حضور می‌یابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :