آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28325
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 11:13
تعداد بازدید : 612

دلیل کناره‌‌گیری شورای رقابت از پرونده واگذاری مخابرات اعلام شد

پژویان: مجاز به دخالت نبودیم

به گفته رییس شورای رقابت در حالی که قرار بود وجاهت رای هیات تجدیدنظر برای لغو واگذاری مخابرات بررسی شود اما شورا از این پرونده به دلیل اینکه واگذاری مخابرات جزو موضوعات قابل دخالت هیات تجدید نظر نیست، کناره گیری کرد.

خبرگزاری فارس- جمشید پژویان در خصوص کناره‌گیری شورای رقابت از موضوع تجدید نظر در واگذاری شرکت مخابرات ایران گفت: رای هیات تجدید نظر شورای رقابت در مورد لغو واگذاری مخابرات مربوط به چندین ماه پیش است و شورای رقابت این طور تشخیص داد که این موضوع از موارد ماده 61 که هیات تجدید نظر شورای رقابت می‌تواند در آن دخالت کند، نیست.
رییس شورای رقابت درباره اینکه در جلسه 153 شورای رقابت مقرر شده بود تصمیم شورا در جلسه بعدی اعلام شود، پس چرا پس از جلسه، شورای رقابت اطلاعیه‌ای در مورد کناره‌گیری از پرونده صادر کرد، گفت: چنین قراری نبود؛ سازمان بازرسی کل کشور چندین وقت پیش نامه‌ای را برای پیگیری این موضوع به شورای رقابت ارسال کرده و پیگیر این موضوع بود. وی افزود: بنابراین نامه سازمان بازرسی کل کشور جزو دستور جلسه شورای رقابت بود و در جلسه 153، براساس نامه سازمان بازرسی کل کشور، شورای رقابت تصمیم نهایی را گرفت. گفتنی است، در آخرین جلسه شورای رقابت موضوع تجدید نظر در واگذاری شرکت مخابرات ایران مطرح شد. در این جلسه عنوان شد که هیات تجدید نظر شورای رقابت بر خلاف حکم شورای رقابت مبنی بر تایید واگذاری مخابرات به لغو واگذاری این شرکت رای داده و سازمان بازرسی کل کشور با پیگیری این موضوع که آیا رای هیات تجدید نظر شورای رقابت بر رای شورای رقابت ارجح است یا خیر، خواستار تعیین تکلیف این موضوع شده است.
براساس این گزارش، در حالی که اخبار منتشر شده پس از این جلسه بر قرار بررسی وجاهت قانونی نقض حکم شورای رقابت توسط هیات تجدید نظر شورای رقابت، در جلسه آینده شورا دلالت داشت، پس از همان جلسه شورای رقابت در اطلاعیه‌ای کناره‌گیری از پرونده لغو واگذاری مخابرات را اعلام کرد و در عین حال متذکر شد: از نظر جایگاه قانونی، رای هیات تجدید نظر بر رای شورای رقابت ارجح است؛ اما واگذاری مخابرات جزو موضوعات قابل دخالت هیات تجدید نظر نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :