آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28324
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1392 11:11
تعداد بازدید : 1176

سودآور نبودن تولید موبایل «عماد» را هم خسته کرد

تولیدکننده گوشی، واردکننده تبلت شد

مدیرعامل شرکت خدمات طلایی عماد گفت: به دلیل سودآور نبودن تولید گوشی، این شرکت ساخت تلفن همراه را متوقف و به واردات تبلت های هیوندایی پرداخته است.

فناوران- ارسلان اصلانی با اعلام به توقف خط تولید گوشی‌های هیوندایی، گفت: به دلیل به‌صرفه نبودن ساخت گوشی، از اوایل سال 92 هیچ دستگاه تلفن همراه جدیدی توسط هیوندایی تولید و وارد کشور نشده است.
وی همچنین گفت: در صورتی که ارز بالا رود و برندهای بزرگ با مشکل مواجه شوند و نتوانند گوشی وارد بازار کشور کنند، خط تولید و واردات گوشی‌های هیواندایی دوباره راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: از آنجا که تبلت در بازار ایران سود زیادی دارد، این شرکت به واردات تبلت از کره اقدام کرده و همه محصولات هیوندایی مستقیما از کره وارد بازار کشور می‌شوند.
وی با اعلام رضایت از میزان فروش تبلت‌های ایرانی در بازار کشور، گفت: قیمت مناسب و مهم‌ نبودن برند برای کاربران ایرانی، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این شرکت در زمینه عرضه تبلت به شمار می‌رود.
اصلانی گفت: تاکنون محصولات ما از کشور چین و کره وارد بازار می‌شد، اما از اوایل سال فقط از کشور کره تبلت‌های هیوندایی وارد بازار می‌شود و هم‌اکنون شش مدل تبلت هیوندایی در سایز هفت، 7/9 و 10 اینچی با سیم‌کارت و بدون سیم‌کارت به بازار عرضه شده است.
وی افزود: تبلت‌های این شرکت با برند «هیوندایی» و «ساخت کره» وارد بازار می‌شود و دیگر تحت لیسانس نیست، اما با پشتیبانی «خدمات طلایی عماد- نامتل» در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که هم شامل بیمه و گارانتی یک ساله می‌شود.
وی همچنین گفت: پیشتر محصولات این شرکت با بیمه ایران عرضه می‌شد، اما به تازگی تحت بیمه نامتل در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و مواردی مثل شکستگی، آب‌خوردگی و نوسانات برق که محصول را از گارانتی خارج می‌کند را نیز شامل می‌شود.
وی گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی خدمات و سرویس‌های این شرکت وارانتی دو ساله است، به این ترتیب شرکت خدمات طلایی عماد تا سه سال محصولاتش را پشتیبانی می‌کند.
وی درباره دریافت ارز مبادله‌ای برای واردات گوشی‌های هیوندایی گفت: تاکنون این شرکت موفق به دریافت ارز مبادله‌ای نشده و از سوی دیگر چون هیوندایی با وون کره خرید می‌کند قیمت ارز آزاد و مبادله‌ای آن خیلی متفاوت نیست، بنابراین به صرفه نیست که پروسه طولانی مدت و هزینه‌های جانبی دریافت ارز را متحمل شویم.
وی افزود: نخستین نوت‌بوک هیوندایی به زودی وارد بازار می‌شود و قیمتی برابر دو میلیون و 100 هزار تومان خواهد داشت.
وی گفت: نوت‌بوک هیوندایی دارای صفحه نمایش 6/15 اینچی است و در مرحله اول دو هزار دستگاه وارد بازار کشور خواهد شد.
اصلانی در پایان پیش‌بینی کرد: ارز در ماه‌های آینده با کمبود بیشتری مواجه می‌شود، از این رو حمل کالا به ایران با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :