آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28308
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1392 12:14
تعداد بازدید : 407

پیروزی بزرگ برای شرکت کره ای

کپی برداری اپل از سامسونگ تایید شد

کمیسیون تجارت خارجی آمریکا تایید کرد که شرکت اپل در تولید برخی محصولات خود از سامسونگ کپی برداری کرده است.

ایسنا- کمیسیون تجارت خارجی آمریکا طی حکمی دستور ممنوعیت واردات آیفون 4 و تبلت آی‌پد 2 را صادر کرد. اپل این دستگاه‌ها را در چین تولید می‌کند و صدور این حکم بدان معنی است که فروش این محصولات در آمریکا ممکن نخواهد بود. البته اپل اعلام کرده که درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.
دویچه وله نیز نوشته ممکن است شماری از مدل‌های ‌ اپل از بازار آمریکا جمع شود. پنج مدل از دستگاه‌های اپل دارای ویژگی‌هایی هستند که حق مالکیت معنوی آنها متعلق به سامسونگ است و اپل عوارض مربوط را پرداخت نمی‌کند. آیفون 4، آیفون 3 و 3 جی‌اس و همچنین تبلت آی پد و آی پد 2 (به استثنای مدل‌های وای‌فای) که AT&T در اختیار مشترکان قرار داده، مشمول محدودیت‌های جدید می شود. شرکت AT&T از یک تکنولوژی مخابراتی‌ استفاده می‌کند که اختراعی از سامسونگ سنگ‌بنای آن است. در این حکم اعلام شده که نسل‌های جدید دستگاه‌های اپل حق ثبت اختراع سامسونگ را نقض نکرده اند.
این بزرگ‌ترین موفقیتی است که سامسونگ تاکنون در نبرد بر سر ثبت اختراع در برابر اپل به دست آورده است.رییس جمهور آمریکا 60 روز فرصت خواهد داشت تا حکم کمیسیون تجارت خارجی این کشور را باطل اعلام کند.
حکم صادرشده به سود سامسونگ می‌تواند برای دیگر سازندگان دستگاه‌های هوشمند همراه هم دردسرساز شود؛ زیرا موضوع بر سر فناوری‌ای است که از پایه‌های اصلی استاندارد مخابراتی «UMTS» برشمرده می‌شود.
سامسونگ به‌عنوان مالک معنوی این فناوری حق استفاده از آن را در اختیار سازندگان دیگر می‌گذارد. این حق باید بر اساس قوانین مشخص و با شرایط منصفانه به دیگران اعطا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :