آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28302
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1392 12:8
تعداد بازدید : 1493

گروه ماندگار بسته نرم افزاری نوآورانه اش را به طراحان و معماران ایرانی ارایه کرد

«چشم انداز» ماندگار پیش روی تولید داخلی

گروه ماندگار، با بسته نرم افزاری «چشم انداز» که مجموعه ای از 6 نرم افزار در حوزه طراحی سه بعدی است و به منظور حمایت از تولید داخلی تهیه شده است، در همایش بین المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات حضور یافته است.

فناوران- آتوسا کامیاب، مدیر روابط عمومی و تبلیغات گروه ماندگار با بیان اینکه بسته نرم افزاری «چشم انداز» با رویکردی متفاوت و خلاقانه نسبت به حل مشکلات فرهنگی و مسایل تولیدات ملی تولید شده است گفت:این مجموعه نرم افزارها شامل وی-ان پلاگین، کاتالیزور، نگارخانه سه بعدی، شمسه، پیکتور و همنشینی رنگ ها می شود.
وی توضیح داد: وی-ان پلاگین، با قابلیت نصب روی 3dsMax و پشتیبانی نرم افزاری پلاگین Vray امکان ایجاد 32 قابلیت منحصر بفرد در هوشمند سازی نرم افزار و افزایش سرعت طراحی تا 20 برابر را فراهم می کند. کاتالیزور نیز نرم فزاری با قابلیت بالای افزایش سرعت رندرگیری در نرم افزار 3dsMax تا ده برابر است.
به گفته کامیاب، نرم افزار نگارخانه سه بعدی، نرم افزاری هوشمند برای اعمال تغییرات سریع در خروجی های سه بعدی بدون نیاز به رندرگیری مجدد است. شمسه، عمل شبیه سازی حرفه ای نورهای طبیعی و مصنوعی را انجام می دهد و پیکتور نیز نرم افزاری کاربردی برای تبدیل تصاویر دوبعدی به فایل های سه بعدی در لحظه است.
وی، هم نشینی رنگ ها را نام آخرین نرم افزار مجموعه چشم انداز ذکر کرد و توضیح داد: این نرم افزار، مشاور حرفه ای در انتخاب و ترکیب بندی رنگهاست، متناسب با محیط مورد نظر بر اساس جدول استاندارد رنگ شناسی است.
کامیاب با بیان اینکه تمامی این نرم افزارها به صورت مجزا ثبت اختراع شده است، توسعه کارآفرینی و خلق فرصت های کسب و کار جدید، در کنار ارایه خدمتی ارزان قیمت به دانشجویان و محافل آکادمیک حوزه طراحی، نرم افزار و انیمیشن و دکوراسیون داخلی و معماری را از اهداف تهیه این بسته نرم افزاری ذکر کرد.

بانک جامع سه بعدی تولیدات ملی
کامیاب با بیان اینکه دو بانک اطلاعات جامع نیز در این شرکت تهیه شده و روی بسته نرم افزاری چشم انداز ارایه می شود، گفت: نخستین بانک جامع سه بعدی تولیدات ملی، یکی از این بانک های جامع است که به منظور حمایت از تولید ملی و جلوگیری از واردات کالاهایی که در داخل موجود است، طراحی شده است. مدیر روابط عمومی و تبلیغات گروه ماندگار توضیح داد: زمانی که یک طراح شروع به طراحی می کند، برای اجرای طرح نیازمند در دست داشتن محصولات مختلف موردنظر، همچون مبلمان، فرش و خودرو است تا با استفاده از تنوع طرح ها، بهینه ترین و زیباترین طرح متناسب با محیط خود را انتخاب و اجرا کند. اما تا کنون این کار امکان پذیر نبود، زیرا ابزاری برای نمایش طرح های مختلف در دست طراحان وجود نداشت. وی افزود: گروه ماندگار در قالب بسته چشم انداز و با تهیه بانک جامع سه بعدی تولیدات سه بعدی در صدد پاسخ به این نیاز برآمده است. به این ترتیب که با طراحی مدل سه بعدی از تولیدات ایرانی و ارایه آن، شرایطی را ایجاد کرده که طراح بتواند از لیست تولیدات داخلی بهترین الگو را انتخاب کند و سفارش دهنده طرح نیز امکان خرید کالای مورد نظر استفاده شده در طراحی را داشته باشد.

بانک جامع سه بعدی الگو و مواد ایرانی اسلامی
کامیاب درباره بانک جامع دوم این شرکت نیز گفت: اولین بانک جامع سه بعدی الگو و مواد ایرانی اسلامی نیز ویژه معماران و طراحان سه بعدی طراحی شده ست. وی افزود: این بانک اولین مجموعه سه بعدی الگوهای ایرانی اسلامی در دنیاست و ضمن اینکه قابلیت ترویج و اشاعه فرهنگ ایرانی اسلامی به سرتاسر دنیا را داراست، می تواند آسیب های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی متعددی در زمینه طراحی و معماری جلوگیری کند.
کامیاب توضیح داد: استفاده طراحان از طرح های سه بعدی عمدتا خارجی، رفته رفته به ناهنجاری های اجتماعی به ویژه از بین رفتن ویژگی های معماری و طراحی ایرانی می انجامد و در اقلیم های مختلف ایران، مصالح بوم آورد با مصالحی جایگزین می شوند که تناسبی با شرایط آب و هوایی و فرهنگی آن اقلیم ندارند و از نظر مصرف انرژی بهینه نیستند.
به گفته کامیاب یکی از آثار استفاده از این بانک جامع، اصلاح روند تغییر فرهنگی است.
وی با بیان اینکه طرح ها و الگوهای سه بعدی طراحان ایرانی به رایگان روی این مجموعه قرار می گیرد، گفت: به این ترتیب هم اکنون مجموعه ای با هزاران آبجکت تهیه شده و ضمن پاسخگویی به نیاز طراحان و دانشجویان، برای ارایه کنندگان مدل های سه بعدی نیز زمینه توسعه کسب و کارشان را فراهم می کند.
وی استفاده از این مجموعه نرم افزاری را بسیار به صرفه دانست و گفت: از آنجا که جامعه هدف ما عمدتا محافل دانشجویی است، سعی کرده ایم که قیمت این بسته نرم افزاری را در پایین ترین سطح نگه داریم. ضمن اینکه تولید انبوه به ما امکان پایین نگه داشتن قیمت را می دهد.
به گفته وی، بانک جامع 198 هزار تومان قیمت دارد و قیمت کل بسته نرم افزاری 400 هزار تومان است، در حالی که رندر چند طرح از این مبلغ بیشتر تمام می شود.
کامیاب همچنین گفت که مقدمات تاسیس سندیکای سه بعدی کاران و مدل کاران با همکاری و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیگیری های گروه ماندگار فراهم شده است.
گفتنی است گروه ماندگار در سال 1383 فعالیت خود را در زمینه فناوری اطلاعات آغاز کرد.
این گروه به عنوان شرکت مادر (هولدینگ) شامل تجارت ماندگار (فعال در زمینه سخت افزار)، گارانتی ماندگار، طرح ماندگار (ارایه دهنده نرم افزارهای طراحی و معماری) و دیکاو (نرم افزار های مالی، حسابداری و صنعتی) می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :