آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28295
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1392 12:1
تعداد بازدید : 450

عضو كمیسیون صنایع مجلس:

فناوری اطلاعات باید مشمول تمام حمایت های صنعت شود

عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: در آیین نامه ها نرم افزار و فناوری اطلاعات به عنوان یك صنعت تلقی شده است، بنابراین تمام حمایت های مشمول حوزه صنعت باید به این بخش نیز تعلق گیرد.

فناوران- رمضانعلی سبحانی‌فرد روز یك‌شنبه در نخستین همایش بین‌المللی صنعت و فناوری اطلاعات افزود: در برنامه پنجم توسعه سهم صنعت فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی باید به دو درصد افزایش یابد. وی با اشاره به لزوم اجرای دقیق قوانین در این بخش افزود: در بحث بودجه سالانه، بودجه‌ای كه مجلس در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ برای صنعت فناوری اطلاعات در نظر گرفت، از رشد ۵۰ درصدی برخوردار بوده و در سال ۱۳۹۲ نسبت به ۱۳۹۱ نیز رشد ۱۳ درصدی داشته است.
وی با بیان اینكه ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار متمركز و ۹۰۴ میلیارد تومان اعتبارات برنامه‌ای در سال ۱۳۹۲ برای حمایت از صنعت فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است، گفت: طبق برنامه پنج‌ساله چهارم توسعه باید لایحه قانون فناوری اطلاعات به مجلس ارایه می‌شد كه تاكنون صورت نگرفته است، بنابراین مجلس خود وارد عمل شد و این موضوع را در كمیسیون‌های مربوطه مورد بررسی قرار داد.
وی توجه به نظام ساختاری، بازنگری در واگذاری‌های صورت گرفته در این بخش و ایجاد سازمان دیجیتالی را از نیازهای صنعت فناوری اطلاعات ذكر كرد و افزود: در این راستا خلاهای موجود در بحث جرایم رایانه‌ای نیز باید برطرف شود.
این نماینده مجلس همچنین از ایجاد نظام مهندسی فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: این امر به منظور ساماندهی به این حوزه صورت می‌گیرد و در مركز پژوهش‌های مجلس در دست بررسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :