آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27678
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1392 11:42
تعداد بازدید : 545

نمايندگي ایران در سازمان ملل:

حملات سايبري از سوي آمريكا بدعتي غلط و خطرناك است

دفتر مطبوعاتي نمايندگي كشورمان نزد سازمان ملل متحد حملات سايبري از سوي آمريكا، را بدعتي غلط و خطرناك توصیف کرد.

خبرگزاری مهر- با وجودي كه آمريكا مهم‌ترين متهم حملات خرابكارانه سايبري و همين‌طور اصلي‌ترين مانع تدوين قوانين بين‌المللي براي مقابله با اين‌گونه اقدامات است، رسانه‌هاي اين كشور طي روزهاي گذشته، موج جديدي إز تبليغات و اتهامات منفي را بر عليه كشورمان در اين زمينه به راه انداخته‌اند.
در همين ارتباط، دفتر مطبوعاتي نمايندگي كشورمان نزد سازمان ملل متحد، طي يادداشتي كه در روزنامه نيويورك تايمز به چاپ رسيده است، ضمن هشدار نسبت به رواج اين‌گونه اقدامات غيرقانوني بر عليه كشورمان، بار ديگر بر لزوم تدوين قوانين بين‌المللي براي مقابله با حملات سايبري تاكيد کرده است.
در اين يادداشت آمده: «اگرچه ايران از مدتي قبل در معرض امواج متعدد و مخربي از حملات سايبري بر عليه تاسيسات هسته‌اي صلح‌آميز، نيروگاه‌هاي برق، پايانه‌هاي نفتي و ديگر بخش‌هاي صنعتي خود قرار گرفته است، تاكنون از انجام عمل متقابل خودداري كرده است. همچنين برخلاف ادعاهاي مطروحه، ايران هرگز دست به چنين حملاتي عليه همسايگانش در خليج فارس نزده است».
در ادامه اين يادداشت، ضمن اشاره به اقدامات خرابكارانه و غيرقانوني آمريكا بر عليه برنامه صلح‌آميز كشورمان آمده است: «متاسفانه اقدامات نادرستي مانند حملات ويروس استاكس‌نت به ايران در سال ۲۰۱۰، بدعتي غلط با عواقبي خطرناك را در نقض ضوابط بين‌المللي به وجود آورده است. اين اقدام علاوه بر آنكه اصول پذيرفته شده حاكم در منشور ملل متحد به ويژه اصل اجتناب از تهديد ديگر كشورها يا استفاده از زور در روابط بين‌الملل را نقض کرده است، قطعا عواقب و مسووليت‌هايي را براي مرتكبين به اين‌گونه اقدامات به همراه خواهد داشت.»در ادامه اين يادداشت، با توجه به كارشكني‌هاي آمريكا و برخي متحدان غربي آن بر سر تدوين قوانيني جهاني براي ممنوعيت حملات مخرب سايبري آمده است: «ايران به عنوان رييس فعلي جنبش غيرمتعهدها (نم) و همچنين عضو مسووليت‌پذير جامعه بين‌المللي، همواره در پيشنهاد و هدايت ابتكارات و درخواست‌ها براي تقويت ابزارهاي قانوني بين‌المللي براي مقابله با حملات سايبري نقشي پيشرو داشته و دارد. امنيت سايبري يك مساله جهاني است كه از مرزهاي ملي فراتر مي‌رود و به همين دليل نيازمند تلاش‌هاي جمعي كشورهاي مسووليت‌پذير براي رسيدن به يك توافق‌نامه بين‌المللي جامع مشابه تمهيداتي است كه در زمينه تسليحات هسته‌اي، بيولوژيكي و شيميايي اتخاذ شده است.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :