آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27654
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1392 12:10
تعداد بازدید : 789

برگزاری نخستین «استارتاپ نکست» تهران

نخستین دوره استارتاپ نکست تهران هفته گذشته به کار خود پایان داد.

فناوران- تهران برای نخستین بار میزبان استارتاپ نکست بود که یک دوره آموزشی-تجربی پنج هفته‌ای برای آموزش صحیح توسعه مشتری در استارتاپ‌هاست که توسط استارتاپ ویکند جهانی طراحی شده است. از بین 25 تیمی که برای شرکت در این دوره اعلام آمادگی کرده بودند پنج تیم انتخاب شده و به این دوره راه یافتند. از بین این پنج تیم، چهار تیم موفق شد خروجی خود را عرضه کند.
تیم دانش یار، فیت و میت، مامان پز، عینک سرا و اسکیل لند تیم‌هایی بودند که شانس ورود به نخستین دوره استارتاپ نکست در ایران را داشتند. تیم‌های شرکت‌کننده در این دوره در طول پنج هفته یاد گرفتند چگونه ایده و کسب کار خود را از طریق توسعه مشتری (Customer Development) به واقعیت تبدیل کنند.
در وبلاگ startupweekend.ir/blog گزارش شده در این دوره به هر تیم یک مربی اختصاص یافت و هر تیم موظف بود که در طول هفته با مشاوره با آن مربی و مصاحبه با مشتریان بالقوه خود، فرضیات خود را در مورد مدل طرح تجاری بسنجند و کالای اولیه قابل عرضه به بازار (MVP) خود را بسازند. تیم‌های مامان پز، عینک سرا، دانش یار و فیت و میت تیم‌هایی بودند که موفق شدند در کنار نهایی کردن مدل تجاری خود، محصول خود را نیز تولید و در بازار تست کنند. بعضی از این تیم‌ها هم حتی درآمد خوبی در هفته‌های آخر دوره داشتند. تیم استارتاپ ویکند تهران اظهار امیدواری کرده دورم دوم استارتاپ نکست را شهریور ماه برگزار کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :