fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 27653
  تاریخ انتشار : 4 خرداد 1392 12:9
  تعداد بازدید : 547

  سیاست بعد از اعتراض

  بعد از اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده ریاست جمهوری، کاربران در شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها واکنش های تقریبا مشابهی نشان دادند. بیش از آنکه کاندیداهای تایید صلاحیت شده مورد توجه کاربران قرار بگیرد، آنها به دو کاندیدای رد صلاحیت شده توجه نشان دادند. البته این امر تنها مختص به کاربران شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسان نبود. چهره های سیاسی، مذهبی و اجتماعی نیز نسبت به لیست منتشر شده واکنش نشان دادند. نامه ها و اظهارنظرهای مختلف این چهره ها در شبکه های اجتماعی مورد استناد برخی از کاربران در فضای مجازی نیز قرار گرفت.

  بهار ادیبان

  اما اواخر هفته بیش از این مساله، وضعیت اینترنت و آینده آن مورد توجه کاربران قرار گرفت. مدت‌هاست کاربران نسبت به کندی و اختلال اینترنت معترض هستند و به نظر می‌رسد خواهان انجام حرکت نمادینی برای نشان دادن اعتراض خود به مسوولان هستند تا بتوانند از حق آزادی‌های فردی برای دسترسی به اطلاعات استفاده کنند.
  طی دو هفته گذشته از دسترس خارج شدن فیلترشکن‌ها و وی پی‌ ان‌ها، و نیز کند شدن اینترنت که بعضی وقت‌ها حتی امکان دسترسی کاربران به ایمیل‌شان را هم نمی‌دهد، موجب نگرانی و اعتراض کاربران شده است. روزهای اول مسوولان هر نوع اختلالی را تکذیب می‌کردند اما با نزدیک شدن به زمان ثبت‌نام و اعلام کاندیداهای تایید صلاحیت شده، اعلام کردند اختلالات اینترنت ربطی به نزدیکی زمان انتخابات ریاست جمهوری ندارد. به این ترتیب اختلال در شبکه اینترنت به صورت غیر رسمی تایید شده اما تکذیب شده که دلیلش نزدیکی برگزاری انتخابات است. برخی معتقدند این اختلالات و قطع دسترسی کاربران به فیلترشکن‌ها و وی پی ان‌ها نشانه‌هایی از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :