آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27646
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1392 11:50
تعداد بازدید : 624

مرحله دوم جمع آوری کالاهای بدون شبنم آغاز شد

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز مرحله بعدی اجرای طرح شبنم از اول خردادماه و جمع آوری کالاهای مشمول مرحله اول و دوم طرح خبر داد.

ایسنا- مهدی ابویی با بیان اینکه تاکنون مرحله اول و دوم طرح با موفقیت اجرا و در جامعه نهادینه شده است، گفت: اجرای طرح استراتژیک و ملی کد رهگیری کالاهای وارداتی که در سطح عرضه موسوم به شبنم است در واقع شفاف‌سازی گردش کالا و کاهش چشمگیری قاچاق کالا را به دنبال دارد. وی افزود: برابر تصمیمات اتخاذ شده در جلسه‌ای که با حضور رییس شورای اصناف کشور و روسای اتحادیه‌های صنفی، مدیران سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های تهران و البرز، نیروی انتظامی، سازمان غذا و دارو و مسوولان اجرایی طرح کد رهگیری برگزار شد، با توجه به اتمام الصاق کد رهگیری روی کالاهای مشمول مرحله دوم طرح سازمان حمایت و شورای اصناف موظف شدند از ابتدای خرداد ماه امسال با تنظیم برنامه نسبت به تشدید کنترل و برخورد با کالاهای فاقد کد رهگیری (شبنم) اقدام کنند.
وی با رضایت بخش خواندن عملکرد اتحادیه‌ها و شورای اصناف کشور در اجرای طرح بخصوص در تهران خواهان سرعت بخشیدن و رفع اشکالات موجود اجرای طرح در استان البرز شد. ابویی گفت: روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه‌های علوم پزشکی و مجامع صنفی استان‌ها باید به وظایف خود در این زمینه به نحو مطلوب‌تری عمل کنند.
همچنین در این رابطه نوده فراهانی، رییس شورای اصناف کشور اجرای این طرح را برای فعالیت بهتر و سالم‌تر تمامی صنوف بسیار مهم ارزیابی کرد.
وی گفت: با اجرای طرح شبنم قاچاق کالا که به تولید و بازرگانی و تجارت کشور ضربه می‌زند کاهش خواهد یافت. رییس شورای اصناف آمادگی اصناف را برای اجرای مراحل بعدی این طرح اعلام کرد و رفع برخی از مشکلات اجرایی خواستار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :