آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27644
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1392 11:47
تعداد بازدید : 493

پای خدمات پردازش ابری به بازار نرم افزارهای مدیریت هویت و دسترسی باز می شود

شرکت گارتنر در گزارشی اعلام کرده است گرایش کسب و کارهای تجاری به راهکارهای تحت پردازش ابری هویت و دسترسی در حال افزایش است.

همکاران سیستم- گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال 2015 در حدود یک چهارم از راهکارهای مدیریت هویت و دسترسی از طریق فناوری‌های پردازش ابری عرضه خواهد شد. سهم فناوری‌های پردازش ابری از این راهکارها در سال 2012 در حدود پنج درصد بوده است.
گارتنر در این گزارش گفته است تا سال 2015 حدود 25 درصد از راهکارهای مدیریت هویت و دسترسی در قالب خدمات پردازش ابری عرضه خواهد شد. پژوهشگران گارتنر این راهکارها را IDaaS نامیده‌اند.
بر اساس این گزارش، حجم بازار راهکارهای تحت پردازش ابری مدیریت هویت و دسترسی در پایان سال 2012 حدود 180 میلیون دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال جاری میلادی به 256 میلیون دلار افزایش یابد.
برآوردها نشان می‌دهد در سال‌های آینده کسب و کارهای کوچک و متوسط در استفاده از این راهکارها پیشرو خواهند بود. گِرِگ کرِیزمن، نویسنده گزارش گارتنر در توضیح این پیش‌بینی گفته است بازار این نرم‌افزارها به صورت یک‌باره و ناگهانی رشد نخواهد یافت. کسب و کارها برای استفاده از نسخه‌های تحت پردازش ابری این راهکارها نیازمند برنامه‌ریزی و نیازسنجی دقیقی هستند. وی همچنین گفته است کسب و کارهای تجاری باید استاندارد نرم‌افزاری خاصی در زمینه این راهکارها بیابند.
نرم‌افزارهای مدیریت هویت و دسترسی از جمله راهکارهایی هستند که کسب و کارهای تجاری به کمک آنها دسترسی کارکنان و مشتریان‌شان به پایگاه‌های داده، سیستم‌ها و نرم‌افزارهای خود را مدیریت می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :