آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27630
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1392 11:31
تعداد بازدید : 842

وزیری با وعده های بزرگ

روزی که تقی پور وزیر سابق ارتباطات در طرح ادغام این وزارت خانه با وزارت راه از مسوولیت خود برکنار شد، کمتر کسی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات واکنشی به این موضوع نشان داد. بخش خصوصی که کار زیادی با وزارت ارتباطات نداشت و ارباب رجوع و رسانه ها هم کم تر گذرشان به این وزارت خانه می افتاد.

علی شمیرانی

به هر تقدیر باید وزیری برای این وزارت‌خانه کم خبر انتخاب می‌شد و در نهایت قرعه به نام یک سرتیپ ارتش افتاد.
به هر حال محمدحسن نامی که شناخت زیادی نیز از وی نبود، توانست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شود. وزیر جدید اما گویی نگاهی متفاوت دارد؛ جست‌وجویی کوتاه در میان سخنرانی‌های وزیر ارتباطات ما را با انبوهی از وعده‌ها مواجه می‌کند که مرور این وعده‌ها گویای این نگاه به دور از واقعیت‌های موجود است: حل مشکل کارگزاران مخابراتی، جلوگیری از افزایش تعرفه‌های مخابراتی، راه‌اندازی سامانه پخش کیفیت اینترنت، ایجاد سامانه جست‌وجو‌گر ملی، راه‌اندازی گوگل ارث اسلامی با 300 هزار نفر نیروی انسانی، عدم قطع اینترنت در سال جاری، شناسنامه دار شدن VPNهای کشور، ساخت پهپاد، اتصال تمامی دستگاه‌ها به شبکه ملی‌ تا پایان دولت، ایجاد پایگاه اطلاعات ایرانیان و افزایش سرعت اینترنت از جمله وعده‌های محمدحسن نامی به شمار می‌رود. بماند که توسعه پهنای باند ترانزیت بین‌الملل، راه‌اندازی ایستگاه‌های پایش طیف فرکانس و مرکز نظارت بر سرویس اپراتورها، حمایت از توسعه صادرات فناوری، ارتقای صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات و غیره نیز برخی از برنامه‌های کوتاه مدت وی برای وزارت اتباطات بود که در زمان گرفتن رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی ارایه شد. باقی وعده‌ها هم در لیست برنامه‌های پیشنهادی ایشان موجود است.
پیش از این با توجه به وقت موجود و فضای کشور توصیه‌ شده بود که آقای نامی تنها وضعیت اینترنت و روابط کارگزاران این بخش را سامان دهد تا حداقل نامی از ایشان در اذهان باقی بماند. اما بگذارید پیش‌داوری نکنیم، کسی چه می‌داند شاید در روزهای آینده همه این طرح‌ها به بهره‌برداری برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :