آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27549
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:41
تعداد بازدید : 1184

مدیرعامل شركت خدمات انفورماتیك:

تراکنش های در شاپرك 96 درصد موفق بوده است

مدیرعامل شركت خدمات انفورماتیك گفت: امسال سرویس های شبكه امن بانكی، چك الكترونیكی، ضمانت نامه های الكترونیكی بین بانكی و سپاس راه اندازی می شود.

روابط عمومی ‌خدمات انفورماتیک- سید ابوطالب نجفی در هفتمین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی تجارت و اقتصاد الكترونیكی، افزود: این سرویس‌ها به منظور سامان‌دهی انواع مختلف پرداخت همراه عملیاتی خواهد شد.
وی ضمن ترسیم نقشه راه بانكداری آینده، گفت: هدف ما برای آینده تحقق بانكداری هوشمند است. نجفی گفت: صنعت فناوری اطلاعات صنعتی است كه تحولاتش سایر بخش‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و پیش‌بینی حجم تغییرات حتی از تصور نوابغ این حوزه نیز خارج است.
وی با اشاره به ویژگی فناوری اطلاعات و سرعت تحولات آن یادآور شد: همسویی کردن با این تحولات به طور قطع منجر به خروج برخی بانك‌ها و شركت‌های بزرگ از گردونه رقابت خواهد شد.
نجفی در ادامه به مباحثی چون بانكداری الكترونیكی در كشور، روند فناوری و تغییرات بانكی پرداخت و افزود: در حال حاضر چند سرویس كلیدی شامل شتاب، سامانه‌های نظام‌های ملی پرداخت پایا، شاپرك و سامانه پیام‌رسان الكترونیكی بین بانكی، سامانه كاشف و همچنین سامانه اعتبارات اسناد ریالی كه روز گذشته فعال شد، توسط شركت خدمات انفورماتیك ارایه می‌شود. نجفی با اشاره به ضریب موفقیت برخی سامانه‌ها در زمان اوج مراجعه، مانند زمان واریز یارانه‌ها یادآور شد: شاپرك با ۹۶ درصد و شتاب با ۹۷ درصد موفقیت انجام تراكنش‌ها از عملكرد خوبی برخوردار بوده‌اند و اگر عملكرد سایر فعالیت‌ها در كشور نیز از چنین ضریب موفقیتی برخوردار بود قطعا كشور با تحولات در خور توجهی مواجه می‌شد.
مدیرعامل شركت خدمات انفورماتیك در ادامه موضوع تغییرات پیش روی كسب و كار بانكی به كاهش شعب و حضور بانك‌ها در زندگی اقتصادی مشتریان و بودجه‌بندی برای آنها اشاره كرد و در كنار ضرورت سرمایه‌گذاری بر روی جوانان، گفت: غفلت بانك‌ها از این موضوع باعث از دست دادن حجم بزرگی از درآمدها خواهد شد. مدیر عامل شركت خدمات انفورماتیك بحث امنیت را بسیار مهم خواند و افزود: این مهم باید در زمان هر نوآوری مد نظر قرار گیرد.
قوانین پرداخت اینترنتی
سرپرست معاونت شبكه شركت خدمات انفورماتیك نیز در این همایش گفت: ضابطه‌مند كردن قوانین پرداخت اینترنتی یك ضرورت است.
مهران محرمیان به بررسی معماری و ارایه ترازیابی درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت و افزود: توسعه نرم‌افزار سبد خرید اینترنتی، ضابطه‌مند كردن قوانین پرداخت اینترنتی (تعامل با بانك مركزی) و ابلاغ به شركت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت اینترنتی، فروشگاه‌های اینترنتی و تعریف پروژه كیف پول ملی از دیگر الزامات توسعه بانكداری اینترنتی است.
محرومیان گفت: در روش پرداخت اینترنتی، برنامه كاربردی نرم‌افزاری مبتنی بر وب بوده و امكان پذیرش و پردازش برخط تراكنش‌های پرداخت اینترنتی وجود دارد. وی افزود: امكان برقراری ارتباط با سوییچ بانك به منظور انجام تسویه و پشتیبانی از تراكنش‌ها بدون حضور كارت از دیگر قابلیت‌هایی است كه با اتكا به این روش پرداخت برای مشتریان قابل عرضه می‌شود.
محرمیان درباره چگونگی توسعه خدمت پرداخت اینترنتی در كشور، گفت: توسعه و بهبود فیلترهای كشف تقلب، امكان پرداخت دوره‌ای، متناسب كردن كارمزدها، رایج کردن كیف پول ملی، افزایش امنیت با نشانه‌گذاری و امكان پرداخت با e-Check (حساب‌های بدون كارت) یك ضرورت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :