آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27538
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:28
تعداد بازدید : 819

استاندارد های شبکه اختصاصی دولت رونمایی شد

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینكه در كشور كمبودی از نظر تعداد استاندارد وجود ندارد، گفت: در رابطه با رایانه و فناوری اطلاعات ۸۵۳ عنوان استاندارد تدوین شده است كه باید توسط تمامی دستگاه ها اجرایی شود.

ایرنا- نظام‌الدین برزگری در مراسم رونمایی از استانداردهای شبكه اختصاصی دولت و سرویس‌های ملی با اشاره به جایگاه ایران از نظر استاندارد گفت: تعداد ۲۲ هزار و ۸۵۵ عنوان استاندارد ملی در كشور وجود دارد كه بر ۱۴ هزار مورد آنها از سال ۱۳۹۱ تاكنون تدوین شده است.
وی افزود: افزون بر این، ایران مدیریت پنج دبیرخانه تدوین استانداردهای جهانی را برعهده دارد و در بین كشورهای عضو اكو و كشورهای اسلامی ‌در رتبه دوم است. رییس سازمان ملی استاندارد همچنین افزود: در رابطه با مخابرات نیز یكهزار و ۱۸۰ عنوان استاندارد تدوین شده است. وی افزود: تا سال ۱۳۸۵ خبری از تدوین استانداردهای بین‌المللی نبود و در حال حاضر ۲۱ نوع استاندارد بین‌المللی تدوین شده و هفت عنوان دیگر نیز در دست انجام است. وی با اشاره به رونمایی از استانداردهای شبكه اختصاصی دولت گفت: این امر برای ساماندهی فرآیندها و تعامل بین دستگاه‌ها و وزارت‌خانه‌ها و تعامل دولت با مردم صورت گرفته است.
برزگری افزود: البته این كار نیز كامل نیست و باید استانداردهای جدیدی برای كوچك‌سازی دولت و كاهش هزینه‌ها تدوین شود.
وی با اشاره به بحث ایمن‌سازی شبكه‌های الكترونیكی گفت: در برنامه پنجم توسعه وزارتخانه‌های اطلاعات و ارتباطات و سازمان ملی استاندارد ایران موظف به تدوین استاندارد تجهیزات و نرم افزارها شده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :