آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27535
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:25
تعداد بازدید : 789

رشد GDP ناخالص در گرو اجرای قانون بهبود فضای كسب و كار

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: محیط کسب و کار اجزا مختلفی دارد که بسیاری از آنها در قانون مستمر بهبود محیط کسب و کار دیده شده است و اگر این درک در سطح ستادی کشور ایجاد شود، منجر به بالابردن تولید ناخالص داخلی و وصول درآمدهای مالیاتی بیشتر برای دولت خواهد بود.

ایلنا- پدرام سلطانی با بیان این كه قانون مستمر بهبود محیط كسب و كار یكی از اركان اصلی توسعه اقتصادی است،‌ رشد تولید ناخالص داخلی و وصول درآمد‌های مالیاتی از مهم‌ترین خروجی اجرای قانون گفته شده است.
وی گفت: اصلاح مناسبات بین‌المللی، اصلاح و بهبود روابط تجاری، اهمیت اخلاق در اقتصاد کشور، استفاده از مدیران مجرب و توانمندسازی بخش خصوصی، از مهم‌ترین محور‌های قانون بهبود فضای كسب و كار است.
وی افزود: دولت باید برای تحقق این مهم قانون مستمر بهبود محیط کسب و کار را مورد توجه قرار دهد. این قانون بیش از یک سال است که به تصویب مجلس رسیده است اما در مسیر اجرا قرار نگرفته است.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: محیط کسب و کار اجزای مختلفی دارد که بسیاری از آنها در قانون مستمر بهبود محیط کسب و کار دیده شده است و انشاءالله اگر این درک در سطح ستادی کشور ایجاد شود، منجر به بالابردن تولید ناخالص کشور و وصول درآمدهای مالیاتی بیشتر برای دولت خواهد بود.
سلطانی گفت: در این مسیر هم دولت خود را اصلاح می‌کند و هم شهروندان بدین واسطه از رفاه بیشتری برخوردار خواهند شد.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: طبیعتا در ادامه آن، موضوعات و مسایلی دیگر هست که باید مورد توجه قرار گیرد که از جمله آن، اصلاح مناسبت‌های بین‌المللی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :