آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27533
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:22
تعداد بازدید : 974

پرداخت الکترونیکی مالیات ممکن شد

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه سپرده و سود سپرده های بانکی از مالیات معاف هستند، گفت: در شرایط فعلی نرخ مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی بیشتر است اما یکسان سازی آن با مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی در لایحه مالیات های مستقیم پیش بینی شده است.

ایسنا- حسین وکیلی با بیان اینکه به سپرده‌های بانکی مالیات تعلق نمی‌گیرد، گفت: سود سپرده بانکی نیز از مالیات معاف است. معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی درباره یکسان سازی مالیات حقوق بخش خصوصی و دولتی، گفت: این امر در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پیش‌بینی شده است اما ‌در شرایط فعلی نرخ مالیات بخش خصوصی بیشتر است. به گفته او میزان وصولی مالیات بر حقوق بیش از دو برابر مالیات مشاغل است. وی از عملیاتی شدن پرداخت‌های الکترونیکی خبر داد و گفت: قبوض مالیاتی نقدی شناسه پرداخت و شماره پرداخت دارند و امکان واریز مبلغ از مسیرهای الکترونیکی و اینترنتی فراهم شد.
وکیلی گفت: هر ممیز می‌تواند مالیات‌های پرداختی مودی خودش در کل کشور را در سیستم خود مشاهده کند لذا مودیان مالیاتی برای اخذ تاییدیه پرداخت نیازی به مراجعه به اداره‌های کل ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :