آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27521
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:8
تعداد بازدید : 438

در واکنش به اظهارات مرکز ملی فضای مجازی عنوان شد

مصوبه شورای عالی اداری ایراد قانونی ندارد

مدیرکل دفتر سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه امضا و ابلاغ مصوبه شورای عالی اداری توسط دبیر این شورا هیچ گونه اشکال قانونی ندارد، گفت: رییس جمهور به عنوان رییس شورای عالی اداری می تواند اختیارات امضا و ابلاغ مصوبات این شورا را به دبیر شورا تفویض کند.

خبرگزاری مهر - مهدی قمصریان، با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اداری در مورد جدایی موسسه تحقیقات ICT از مرکز ملی فضای مجازی که با امضای غلامحسین الهام معاون رییس‌جمهور و دبیر این شورا ابلاغ شده است، افزود: براساس قانون، مصوبات شورای عالی اداری توسط رییس‌جمهور به عنوان رییس این شورا امضا و ابلاغ می‌شود و رییس‌جمهور براساس اختیارات خود می‌تواند این اختیارات را به دبیر شورای عالی اداری که هم‌اکنون غلامحسین الهام است تفویض کند.
وی گفت: مصوبه نخست شورای عالی اداری در دی ماه 91 که انتزاع پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از وزارت ارتباطات و الحاق آن به مرکز ملی فضای مجازی را ابلاغ کرده بود نیز با امضای دبیر شورا بود.
گفتنی است، روز 25 اردیبهشت ماه جاری شورای عالی اداری مصوبه قبلی خود مبنی بر خارج کردن پژوهشگاه ICT از وزارت ارتباطات و تغییر ساختار آن به پژوهشگاه فضای مجازی وابسته به مرکز ملی فضای مجازی را اصلاح کرد که به دنبال آن، نیروهای حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در مرکز ملی فضای مجازی خواستار پس‌گیری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شدند که این اقدام ناآرامی‌هایی را به همراه داشت.
امروز روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر اینکه اشکالاتی به این مصوبه وارد است گفت: طبق ماده 114 قانون مدیریت خدمات کشوری، مصوبه شورای عالی اداری باید به امضای شخص رییس‌جمهور برسد که مصوبه روز گذشته شورای عالی اداری با امضای غلامحسین الهام معاون رییس‌جمهور بوده است.
مدیر روابط عمومی این مرکز گفت: ابلاغیه شورای عالی اداری تا اطلاع ثانوی براساس حکم موقت دیوان عدالت اداری با توجه به فوریت و ضرورت موضوع متوقف شده و براساس این حکم که امروز به شورای عالی اداری و مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ شده رسیدگی به اصل موضوع و صادر شدن قرار قطعی، باید توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :