آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27516
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 11:2
تعداد بازدید : 564

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

میزبانی اطلاعات تمامی دستگاه های اجرایی به داخل منتقل شد

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با تلاش های صورت گرفته و با توجه به موارد قانونی موجود در این حوزه میزبانی تمامی دستگاه های اجرایی به دیتاسنترهای داخلی منتقل شده است.

علی حکیم جوادی با بیان این مطلب گفت: این تلاش‌ها در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات عملیاتی می‌شود.
وی گفت: شبکه ملی اطلاعات، شبکه‌ای کاملا داخلی است که امکان اتصال به شبکه‌های جهانی را دارد و همه شبکه‌های موجود در کشور تکمیل‌کننده این شبکه خواهد بود.
وی درباره گزارش‌هایی که از سوی مراجع معتبر جهانی منتشر می‌شود گفت: در این گزارش‌ها، ICT یکی از مهم‌ترین ابزارها برای عملی شدن تعهدات دولت‌ها معرفی شده است.
وی افزود: خاصیت یکپارچه‌سازی اطلاعات، کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت ارایه خدمات از جمله مزیت‌های بهره‌گیری از ارتباطات و فناوری اطلاعات است که مورد تاکید این سازمان‌ها قرار گرفته است.
وی همچنین افزود: بر اساس برخی مدل‌های طراحی شده از سوی این دستگاه‌ها، در آینده بنگاه‌های اقتصادی ظرفیت‌های خود را از طریق امکانات دولتی یکپارچه می کنند و بیشترین نقش در اختیار بخش خصوصی خواهد بود.
معاون وزیر ارتباطات گفت: بر اساس این مدل‌ها، دولت‌ها نقش هماهنگ کننده را خواهند داشت به گونه‌ای که به عنوان واسطه، سرویس‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که شبکه ملی اطلاعات تنها مختص کشور ما نیست، گفت: کشور کویت نیز شبکه‌ای با مدل شبکه ملی اطلاعات کشورمان به منظور انتقال منابع داخلی در درون کشور کویت طراحی و پیاده کرده است.
وی افزود: کشور برزیل یکی دیگر از این کشورها است که یک شبکه اطلاعات در حوزه سلامت الکترونیکی خرد به دلیل اهمیت بالای مباحث امنیتی در این حوزه پیاده‌سازی کرده است.
علی حکیم‌جوادی با بیان این مطلب که شبکه ملی اطلاعات نیز در کشور ما در راستای یکپارچه‌سازی اطلاعات و انتقال اطلاعات داخلی درون شبکه‌ای امن و پایدار پیاده‌سازی می‌شود گفت: این شبکه از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده که در بخش اختصاصی شاهد شبکه‌های دستگاهی نظیر شبکه شباب، مالیات، گمرک و غیره هستیم.وی گفت: بر اساس قانون باید تمام دستگاه‌های دولتی به این شبکه متصل شوند که تاکنون دستاوردهای زیادی محقق شده و در مرحله بعدی، اشتراک‌گذاری اطلاعات میان دستگاه‌ها عملیاتی خواهد شد.
وی گفت: در همین راستا به منظور تحقق اهداف پیش‌بینی شده در این شبکه، ایجاد مراکز داده استانی، انتقال میزبانی سایت‌ها به داخل و استفاده از فناوری نوین پیگیری و اجرایی می‌شود.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :