آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27513
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1392 10:56
تعداد بازدید : 633

فرمانده کل سپاه تاکید کرد:

حضور مقتدر در عرصه جهانی نیازمند توجه جدی به ICTاست

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی برای حضور موثر و مقتدر در عرصه جهانی و تحقق بخش اعظم چشم اندازهای ترسیم شده در افق بیست ساله نیازمند توجه جدی به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در پیام خود به نخستین همایش نگهداری و تعمیرات فناوری اطلاعات و ارتباطات توجه جدی به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را خواستار شد.
متن کامل این پیام به شرح زیر است:
«نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در تغییر و تحول دنیای امروز واقعیتی انکارناپذیر است، پدیده‌ای نو که در سطحی فراگیر و سرعتی غیرقابل تصور مرزها را در هم نوردیده و با اثرگذاری بر واقعیت‌های زندگی، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پیشرفت‌های علمی و پژوهشی را در حوزه‌های مختلف کمک کرده است. ابزاری کارآمد و اثربخش که سال‌هاست دنیای استکبار به رهبری آمریکا در حوزه‌های مختلف از آن استفاده می‌کند.
به نحوی که دشمنان در پرتو این فناوری ضمن توانمندسازی خود در عرصه نبرد سخت، امکان گشودن جبهه جدیدی را نیز در برابر باورها، اعتقادات و ارزش‌های انقلابی‌مان، موسوم به جنگ نرم در فضای مجازی به وجود آورده‌اند. واقعیت تلخی که تکلیف ما را به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی تعیین و اراده ما را در رفع عقب‌ماندگی‌ها تقویت می‌کند. جمهوری اسلامی برای حضوری موثر و مقتدر در عرصه جهانی و تحقق بخش اعظمی از چشم‌اندازهای ترسیم شده در افق بیست ساله کشور که از موارد مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب است، مستلزم توجه جدی به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. حوزه‌ای حیاتی که سپاه پاسداران نیز در راستای توانمندسازی خود در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و کمک به تحقق اهداف و انتظارات فرمانده معظم کل قوا به ویژه در دهه عدالت و پیشرفت در قبال آن وظیفه‌ای خطیر بر عهده دارد. وظیفه‌ای که تحقق آن مستلزم نقش‌آفرینی جدی آحاد همکاران حوزه فاوای سپاه به عنوان سرپنجه پیشگام این نهاد انقلابی در این حوزه است.در این میان نگهداری و تعمیر مناسب، بهنگام و مبتنی بر دانش تجهیزات فاوایی، ماموریت بسیار مهم حوزه فاوا سپاه است که تحقق درست آن در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه موجود می‌تواند علاوه بر خودکفایی و توانمندسازی سپاه پاسداران، نقش حوزه فاوا را نیز در تحقق شعار حماسه اقتصادی به طور چشمگیری برجسته سازد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :