آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27152
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 12:0
تعداد بازدید : 554

چاره اندیشی بزرگان موبایل دنیا برای جلوگیری از دزدی گوشی

به تازگی اپل، گوگل، مایکروسافت و سامسونگ همکاری جدیدی را برای جلوگیری از سرقت گوشی و استفاده از این دستگاه ها توسط سارقان آغاز کرده اند.

موبنا- بزرگ‌ترین تولیدکنندگان موبایل و نرم‌افزار و سیستم‌عامل‌های موبایلی قصد دارند با همکاری یکدیگر پایگاه داده‌ای برای گوشی‌های دزدی بسازند که امکان استفاده از این گوشی‌ها پس از سرقت وجود نداشته باشد.
بر این اساس، در نامه‌ای که کمیسیون فدرال مخابرات آمریکا برای اپل، گوگل، مایکروسافت و سامسونگ الکترونیک فرستاده، از این تولیدکنندگان خواسته تا راهکاری برای مشکلات امنیت عمومی و سرقت گوشی‌های تلفن همراه بیندیشند. در حالی که همه شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که برای محصولات خود راهکارهای مختلف امنیتی ارایه کرده‌اند، از همه اپراتورها، تولیدکنندگان نرم‌افزار و سخت‌افزار خواسته شده تا برای ساخت پایگاه داده به منظور غیرممکن کردن استفاده از گوشی‌های دزدی روی شبکه‌های موبایل همکاری کنند.
در آمریکا، اکثر اپراتورها پایگاه داده اختصاصی دارند اما از سال گذشته کمیسیون مخابرات فدرال آمریکا لزوم ساخت پایگاه داده بین‌المللی را برای گوشی‌های دزدی اعلام کرد. بر این اساس کشورهای دیگر غیر از آمریکا امکان اتصال به این پایگاه را خواهند داشت و سارقان امکان استفاده از گوشی‌های دزدی را نخواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :