آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27140
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392 11:38
تعداد بازدید : 569

Silvermont در میدان رقابت تبلت ها

مقامات اینتل معتقدند که کارایی و نوآوری ها در مصرف انرژی کمتر در نسل آینده پردازنده های SoCs اتم از هر لحاظ برتری را در برابر پردازنده های ARM نصیب اینتل می کند.

فناوران- اینتل، پنج سال پس از معرفی نخستین پردازنده کم مصرف اتم، بالاخره معماری جدیدی را در این پلات‌فورم به کار می‌گیرد. به این ترتیب در این پردازنده‌ها امکانات جدیدی در بهینه‌سازی مصرف انرژی و کارایی ارایه می‌شود که به عقیده مقامات اینتل، فراتر از توان ARM است.به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که پردازنده‌های
SoCs (System-On a-Chip) که از معماری سیلورمونت برخوردارند، می‌توانند صنعت رایانش همراه به ویژه تبلت‌ها را به استفاده از پردازنده‌های اینتل متقاعد کند.ددی پرلمتر (Dadi Perlmutter) نایب رییس اجرایی و مدیر گروه معماری اینتل در این باره می‌گوید: ما به این افسانه که امکانات ARM بیش از اینتل است، پایان داده‌ایم.معماری سیلورمونت از این پس روی تراشه‌های اینتل، از سرورها گرفته تا PC‌ها به کار گرفته می‌شود. اما ویژگی‌هایی از قبیل مصرف اندک انرژی آن را تراشه‌ای مناسب دستگاه‌های موبایل هوشمند و تبلت‌ها و میکروسرورها می‌کند. در این حوزه سازندگان تراشه با رقیبی به نام ARM مواجه‌اند که سلطه خود را کاملا گسترده کرده است.
البته اینتل برای بعد از سیلورمونت هم برنامه‌ریزی کرده است. این غول تراشه‌ساز در نقشه راه خود پیش‌بینی کرده که سال آینده میلادی سیلورمونت را با معماری 14 نانومتری ایرمونت (Airmont) جایگزین کند. یک سال پس از آن نیز یک معماری 14 نانومتری دیگر معرفی خواهد کرد که البته هنوز بر آن نامی‌ گذاشته نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :