آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 27037
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 1:0
تعداد بازدید : 438

رییس کل گمرک خواستار شد:

طرح هدفمندی در مبارزه با قاچاق هم اجرا شود

رییس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه طرح هدفمندی برای مبارزه با قاچاق کالا هم باید اجرایی شود، گفت: یکی از مشکلات گمرک این است که در مرزها 10 فرمانده و دستوردهنده وجود دارد.

خبرگزاری مهر- عباس معمارنژاد در نشست استانداران و روسای کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های غرب و شمال غرب کشور گفت: در حال حاضر مرزهای افغانستان برای قاچاق مسدود شده است و از سوی مرزهای جنوبی و غرب کشور قاچاق صورت می‌گیرد.معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برخی از مشکلاتی که در بعضی از گمرکات کشور مثلا گمرک پرویزخان وجود دارد، گفت: در این گمرک 60 نفر نیرو وجود دارد که یکهزار و 200 کامیونی که روزانه از آنجا تردد می‌کنند را نمی‌توانند کنترل کنند.
وی عدم تکمیل زیرساخت‌ها را نیز مشکل دیگری ذکر و گفت: جانمایی‌های نامناسب دستگاه‌ها در برخی مناطق مرزی و فاصله آنها را مرز کشور همسایه امکان کنترل‌ها را از بین می برد. معمارنژاد، یکی از مشکلات در مرزها را بودن 10 فرمانده با 10 دستور دهنده و تعدد دستگاه‌های در این ارتباط اعم از مرزبانی، گمرک، پایانه‌ها و نفت دانست و گفت: بر اساس قانون هماهنگ‌کننده کالاهای تشریفاتی گمرکی و تجاری در مرزها، گمرک است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :