آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2654
تاریخ انتشار : 10 آبان 1390 9:44
تعداد بازدید : 460

رییس شورای اصناف:

اصناف با اجرای مالیات بر ارزش افزوده مخالفت ندارند

مشاور رییس جمهور در امور اصناف گفت: وزارت اقتصاد باید تلاش خود را برای اطلاع رسانی و آموزش مالیات بر ارزش افزوده برای مردم و اصناف انجام دهد و تا آموزش کامل نشود، اجرای مالیات بر ارزش افزوده اصناف صورت نمی گیرد.

ایسنا- قاسم نوده فراهانی در مورد اخذ مالیات بر ارزش افزوده اصناف اظهار داشت: اصناف با اجرای این قانون مخالفتی ندارند، اما صحبت‌شان این است که در این مورد آموزشی داده نشده است.
رییس شورای اصناف افزود: با گذشت سه سال از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده 20 روز پیش توافق‌نامه‌ای بین شورای اصناف و دانشکده اقتصاد برای آموزش اصناف صورت گرفته است، در صورتی که این کار ‌باید در ابتدای زمان اجرای قانون انجام می‌شد.
مشاور رییس‌جمهور در امور اصناف تصریح کرد: وزارت اقتصاد باید تلاش خود را برای اطلاع‌رسانی و آموزش مالیات بر ارزش افزوده برای مردم و اصناف انجام دهد و تا آموزش کامل نشود اجرای مالیات بر ارزش افزوده اصناف صورت نمی‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه آموزش وظیفه وزارت اقتصاد است، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه باید ضمن اطلاع‌رسانی، مدیران استانی خود را ملزم به همکاری و هماهنگی با مجامع امور صنفی استانی برای آموزش اصناف کند.رییس شورای اصناف در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات اجرایی برای اصلاح نظام توزیع گفت: شبکه توزیع کشور سنتی است و این شبکه در هیچ جای دنیا مورد قبول نیست.وی افزود:‌ ساماندهی واحدهای صنفی کشور از طریق تبدیل به فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای منجر به اصلاح نظام توزیع می‌شود.
نوده فراهانی با بیان اینکه قیمت کالاها از تولید تا مصرف 35 درصد افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: واسطه‌ها، حمل‌ونقل و نگهداری موجب این افزایش قیمت می‌شود و در واقع اصلاح شبکه توزیع به نفع مصرف‌کننده و تولیدکننده است.
وی گفت: واحدهای صنفی کوچک با همکاری هم می‌توانند تبدیل به فروشگاه های بزرگ شوند و ما نیز هشدار داده‌ایم که اگر این اقدام را نکنند، طی چند سال آینده از بین خواهند رفت.
رییس شورای اصناف گفت: دولت و بخش خصوصی در خصوص اصلاح نظام توزیع تاکنون هیچ کار کلیدی انجام نداده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :