آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26440
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 10:8
تعداد بازدید : 698

با تشکیل کارگروه وب کمیسیون رسانه‌های دیجیتال و نشر الکترونیک

«نصر» تهران به شبکه های اجتماعی نظر می کند

رییس کمیسیون رسانه های دیجیتال و نشر الکترونیک سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه درخواست ها برای حضور در کارگروه وب در حد توقع و انتظارمان بوده است، گفت: کمیسیون رسانه های دیجیتال سه کارگروه زیرساخت، وب سایت و آموزش الکترونیکی دارد که در آینده ای نزدیک کارگروه وب نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

فناوران-مهرداد سیجانی افزود: کارگروه وب با هدف شناسایی و رفع موانع حوزه کسب و کار وب و همسویی فعالیت شرکت‌های عضو تشکیل می‌شود.
وی در مورد دیگر اهداف تشکیل این کارگروه گفت: شناسایی و بررسی مراکز سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری و همچنین شناسایی حقوق و منافع اعضای سازمان در حوزه وب و ارایه راهکارهای حمایتی از جمله اهداف و برنامه‌های این کارگروه است.
سیجانی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از فعالیت‌های کمیسیون رسانه‌های دیجیتال و نشر الکترونیک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای جزو فعالیت‌های نوین است، گفت: این کارگروه باید برای حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط در راستای رفع موانع رشد آنها در فضای وب برنامه‌ریزی کرده و استانداردهای مختلف در حوزه محصولات و خدمات وب را شناسایی و وضع کند.
وی تلاش برای اجرایی شدن قوانین حمایت از مالکیت معنوی در فضای وب و همچنین بسترسازی مدیریت دانش و بهبود فضای کسب و کار در زمینه تکنولوژی‌های نوین وب از جمله وب 2، وب 3، شبکه‌های اجتماعی را از دیگر اهداف این کارگروه نام برد.
رییس کمیسیون رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه امروزه طراحان سایت و برنامه‌نویسان لزوما اشخاص حقیقی نیستند، گفت: فعالیت در حوزه وب از شخص حقیقی آغاز شد ولی با تغییر فرهنگ مشتری دیگر شخص حقیقی به تنهایی جوابگوی نیازها نیست بنابراین بسیاری از این اشخاص حقیقی که روزی کار را از منزل آغاز کرده‌اند اکنون دارای شرکت و هویت کاری هستند.
وی افزود: هدف کمیسیون این است که افرادی که از بلوغ تجاری عبور کرد‌ه‌اند عضو سازمان شوند.
سیجانی در مورد برنامه‌های کمیسیون نشر دیجیتال نیز گفت: اساسا فعالیت کمیسیون‌ها این است که فعالان صنفی با گرد هم آمدن به بررسی مسایل و مشکلات مرتبط با صنف بپردازند تا بتوانند نیازهای‌شان را در تعامل با دولت پیاده‌سازی کنند.
وی افزود: کمیسیون نشر دیجیتال جزو آن دسته از کمیسیون‌های سازمان است که مصوبات اجرایی زیادی داشته و در مدت فعالیت بسیار پویا و فعال بوده است.
وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم کمیسیون وب در سال گذشته بررسی تعرفه سرویس میزبانی وب و دامنه بود که با پیگیری و تلاش بسیار به تصویب رسید.
وی همچنین به برگزاری همایش بزرگ اعضا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: ‌برگزاری این همایش به پیشنهاد کمیسیون بود که هیات مدیره به شرط آنکه مراسم هزینه‌ای در بر نداشته باشد پذیرفت و کمیسیون برای این همایش اسپانسر پیدا کرد و موفق به برگزاری آن شد. وی در ادامه با بیان اینکه کمیسیون نشر دیجیتال موفق بوده خواسته‌های صنف را پیگیری کند و به نتیجه برسد، گفت: با توجه به حجم درخواست‌های مطرح شده در جلسات هیات مدیره و تفاوت‌های موضوعی این‌گونه به نظر می‌رسد که فعالیت کمیسیون رضایت بخش بوده است.
سیجانی گفت: نشستی توجیهی برای هماهنگی و برگزاری جلسات برای متقاضیان سه شنبه هفت خرداد ماه سال جاری از ساعت 9 تا 11 در محل دبیرخانه سازمان برگزار خواهد شد.
گفتنی است، کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز با هدف استفاده از توان تخصصی افراد علاقه‌مند از آنها برای همکاری در کمیسیون دعوت به عمل می‌آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :