آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26420
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1392 9:32
تعداد بازدید : 1042

محمدرضا عارف، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری:

مشکل اینترنت را برای همیشه حل می کنم

محمدرضا عارف، نامزد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی وعده داد که درصورت انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور ایران، مشکلات اینترنت را برای همیشه حل کند.

فناوران- عارف دیروز در مراسمی با اعلام رسمی کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری، با بیان اینکه خود را متعهد به مثبت اندیشی، وفاق آفرینی و شایسته سالاری می دانم، در پاسخ به سوال خبرنگار فناوران، فناوری اطلاعات و ارتباطات را دربرنامه های خود دارای اهمیت بالایی ذکر کرد و گفت: مصمم هستیم که دستاوردهای ملی را به ثروت ملی تبدیل کنیم و ICT نیز که نقش بی بدیلی در توسعه دارد، در میان برنامه های ما نقشی مهمی ایفا می کند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برنامه هایی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات داریم که به زودی اعلام خواهد شد.
عارف گفت: سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در تولید ناخالص داخلی ایران هم اکنون نزدیک به 1.5 درصد است، در صورتی که متوسط سهم ICT در GDP د ر کشورهای منطقه بیش از 7 درصد برآورد می شود و ما امیدواریم در صورت انتخاب شدن، با اجرای برنامه هایی که مدنظر داریم این سهم را به متوسط منطقه نزدیک کنیم.
به گفته عارف، مشکل عمده اینترنت در حال حاضر، عمدتا کمبود امکانات، تجهیزات و زیرساخت ها و سپس نامناسب بودن سیاست های در زمینه فیلترینگ است.
وی افزود: اینترنت مثل یک چاقو و ابزاری است که هم می تواند مفید و هم مضر باشد. محتوای مناسب اینترنت بسیار بیشتر از محتوای نامناسب آن است و عموما محتوای خوب را شامل می شود. بنابراین باید از آن به خوبی استفاده کرد.
عارف گفت: بر اساس قانون، مقابله با محتوای نامناسب و مستهجن از طریق فیلترینگ صورت می گیرد. ولی به اعتقاد من، هم زمان باید با یک نگاه فرهنگی، انتظار داشته باشیم که خانواده ها در این زمینه فعال تر باشند.
وی افزود: با این رویکرد و تامین زیرساخت های لازم، سعی خواهیم کرد چهنای باند مورد نیاز فرد فرد کاربران ایرانی را تامین کنیم و مشکل اینترنت را برای همیشه برطرف کنیم.
عارف همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه فرد منتخب او برای تصدی وزارت ارتباطات، گفت: این فرد مطمئنا از بدنه خود وزارت خواهد بود و پس از رایزنی و مشورت با مدیران وزارتخانه در این زمینه تصمیم می گیرم. اما معتقدم در سطح وزارتخانه نیروهای توانمند برای وزارت ارتباطات متعدد وجود دارد.
محمدرضا عارف پیش تر وزیر پست و تلگراف و تلفن بوده است. عارف، استفاده از تمامی ظرفیت های ایرانیان در داخل و خارج کشور را از رئوس اهداف و برنامه های خود ذکر کرد و گفت: باید سعی کنیم این ظرفیت ها به نوآوری، فناوری و ثروت تبدیل شود.
وی گفتمان دولت اش را معیشت، منزلت و عقلانیت ذکر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :