آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26390
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1392 11:46
تعداد بازدید : 472

رییس موسسه پژوهش‌های بازرگانی خبرداد:

تشکیل۵ کمیسیون تخصصی برای ارتقای توانمندی صنعت

رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی از تشکیل پنج کمیسیون تخصصی برای ارتقا توانمندی صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: افزایش بهره وری در این بخش ۱۲ برابر بودجه وزارت صنعت منافع دارد.

 

فارس- مهدی فتح‌اله با تاکید بر لزوم تحقق ماده 79 قانون برنامه پنجم توسعه، سیاست‌های کلی حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، اصلاح الگوی مصرف و استقرار اقتصاد مقاومتی بر ضرورت توسعه و ارتقای بهره‌وری در بخش صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برآورد انجام شده، در صورت تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در زمینه بهبود بهره‌وری در بخش صنعت، معدن و تجارت، متوسط منافع سالانه‌ای برابر 69 هزار و 131 میلیارد ریال (به قیمت ثابت 1391) ایجاد خواهد شد که حدود 12 برابر بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1392 است.
وی افزود: در برنامه پنجم توسعه، به ترتیب به طور متوسط سالانه حدود 37 و 7/28 درصد رشد ارزش افزوده بخش‌های «صنعت، معدن» و «تجارت» از طریق ارتقای بهره‌وری کل عوامل تامین می‌شود که در این زمینه باید برنامه‌های عملیاتی بهبود بهره‌وری تدوین شود.
رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با بیان اینکه طرح جامع ارتقای توانمندی بخش صنعت، معدن و تجارت در وزارت‌خانه تدوین و به همه بخش‌ها ابلاغ شده است، گفت: پنج کمیسیون تخصصی در مکانیزم اجرای این طرح راه‌اندازی شده است.
وی افزود: پنج کمیسیون پژوهش و نوآوری، توسعه خدمات کسب و کار، توسعه فناوری و صنایع پیشرفته، توسعه منابع انسانی و فرهنگ تولید و تجارت و ارتقای بهره‌وری در اجرای طرح جامع ارتقای توانمندی بخش صنعت، معدن و تجارت نقش بسزایی را بر عهده دارند.
فتح‌اله گفت: پنج کمیسیون یاد شده بنا دارند، مکانیزمی را برای ساماندهی حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت ایجاد کنند، تا از این طریق رشد بهره‌وری را در این بخش افزایش دهند.وی افزود: توسعه مزیت‌های رقابتی، رعایت الزامات زیست محیطی،‌ توسعه سرمایه‌گذاری مولد، توسعه و ترویج نظام‌های جدید مدیریت تولید و تجارت در بخش صنعت، معدن و تجارت، جهانی سازی تولید و تجارت، یکپارچه سازی سیاست‌های اقتصادی،‌ تولیدی و تجاری و‌ بازمهندسی قوانین و مقررات کسب و کار  در راستای ارتقای بهره‌وری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :